Ocena kierowcy - Renault 19 I Hatchback

Adam, 11 lat temu
Rok produkcji 1989
Renault 19 I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1988-1989 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo starości, karoseria jest OK, choć na nadkolu jest rdza, ale już blacha została wstawiona nowa.
Silnik : rozrusznik
Inne : koszmarne prowadzenie auta
Silnik strasznie słaby, brakuje mu mocy do wszystkiego. Wolno rusza, słabe przyspieszenie, głośno chodzi. Bez rozrusznika nawet latem ciężko odpalić.
Ciężko zmienia się biegi, nie raz nie można było wrzucić biegu. Krótkie przekładnie, trzeba zmieniać co chwilę biegi w górę i w dół.
Bardzo duży kąt zawracania. Auto nie ma wspomagania kierownicy i ciężko się kręci kierownicą, a do tego jak dołożymy fakt, że do zawrócenia na parkingu trzeba kilka razy manewrować, to już kompletna porażka.
Przyzwoita widoczność. Przez tylną szybę OK, ale przez przednią niezbyt dobra widoczność.
Katastrofa!!! Tandetne wykonanie, wszystko się sypie, rozpada się w rękach. Do wszystkiego daleko. Prawie trzeba wstawać z fotela, żeby do czegoś dosięgnąć.
Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest, ale słabe ogrzewanie, a przez nadmuch nic nie leci.
Niby wewnątrz jest trochę miejsca, ale jak się siedzi w środku, to można dojść do wniosku, że w mniejszych autach (obecnych) jest większa przestrzeń.
Kompletna porażka!!! Głośno wyje, dudni, tarabani, lata, trzeszczy...
Silnik wymieniany był przez ostatnie 3 lata (czyli od czasu, jak kupiłem auto) 2 razy i dalej nadaje się do wymiany...albo raczej na złom...całe auto. Spalanie duże, w małym mieście, gdzie nie ma korków w zasadzie wynosi około 10l benzyny. Części jest pełno na złomie, bo nie warto kupować nowych, bo tych aut jest cała masa na szrotach.
Nigdy nie wiadomo, kiedy dojedzie się do celu. Nie raz byłem zmuszony zostawić auto na poboczu czy chodniku... szkoda nerwów. Lepiej chodzić pieszo, albo kupić normalne (nowsze auto i na pewno nie Renault).
Skrzynia biegów się sypie, silnik cały był wymieniany w ciągu 3 lat 9od kiedy kupiłem auto) już 2 razy. Jeszcze raz się coś zepsuje i auto idzie na złom. Szkoda nerwów i czasu na naprawy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

10,3