Ocena kierowcy - Renault 5 II

Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1990
Renault 5 II 1.6 D 54KM 40kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
mocne 4 ponieważ auto jest za stare na jaka kolwiek wyższą ocenę
dość dobrze go słychać w środku:) ale w końcu to są te wiekowe diesle jak na ten rocznik i biorąć pod uwage to że jestem 4 właścicielem samochód wiele przeszedł itd. silnik wciąż żywotny jeżeli chodzi o przyśpieszenie eleganckie zato prędkość max. kończy się przy 130kmh
jeszcze nie miałem z nią problemów chodzi płynnie czasami tylko biegi nie wyskakuja jak przy innych modelach tej firmy:) czasami jak chcesz wrzucić bieg na zakręcie może być kłopot
brak wspomagania kierownicy jest bardzo odczuwalny pomimo że auto jest małe gdy będziesz chciał zaparkować w jakiejś cieśninie sporo się nakręcisz:)
prawie jak akwarium bezproblemu ale ocena 4 dlatego że lusterka boczne są malutkie
dostęp do wszystkich przycisków i pokręteł bezproblemowy tylko radio dosyć głupio usytuowane i trzeba się pochylać w strone pasażera
oj tu sie nie popisali wentylator głośno chodzi na każdym"biegu" i auto choc w miare szybko sie nagrzewa dosyć często pojeździcie z zaparowanymi szybami
miejsca jest dośc dużo jak w takim pudełeczku jechałem nim do zakopca z poznania w 4 osoby i wszyscy przeżyli bez skrzywień kręgosłupa itd.:)
jak już wspomniałem dobrze słychać silnik i wentylator od nadmuchu powietrza ale przecież to technologia lat ´80
jego gigantyczny plus to spalanie kocham to spalanie i mój portfel też
auto jest bardzo tanie egzemplaże w najlepszym stanie dostaniecie za max 3000zł a jeśli chodzi o spalanie to trudno go przebić podobne osiągi ma citroen ax daihatsu charade peugeot 205 wersie diesel
z tym nie ma kłopotów
jestem 4 właścicielem tej piąteczki ale jak na takie auto nie musiałem dużo naprawiac poza: pompą wtrysków, alternatorem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

3,4