Ocena kierowcy - Renault Avantime

Paweł piuus@op.pl, 20 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Rok produkcji 2002
Renault Avantime 3.0 V6 24V 207KM 152kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Samochód ogólnie sprawuje się dobrze. Drobiazgi: uciążliwym jest brak uchwytów na napoje (butelki, puszki). Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tak naprawdę to brak jest wygodnych schowków. Szuflada przydaje się na niewiele przedmiotów, górny schowek jest zbyt głęboki - jedyne jego wykorzystanie to przechowywanie CD, schowka pasażera praktycznie nie ma (przy opcji GPS, którą posiadam), schowki na drzwiach są ciężko dostępne przy zamkniętych drzwiach. Fotele wygodne, choć aż prosi się regulacja góra-dół przy fotelu pasażera (ta opcja jest tylko dla kierowcy) - pasażer siedzący z tyłu nie ma możliwości dobrego ułożenia stóp. Zagłówki zupełnie nie sprawdzają się - ich wysunięcie do przodu nie daje żadnej podpory pod głowę. Brak JAKICHKOLWIEK schowków w bagażniku. Bardzo niewygodna wymiana koła zapasowego (robiłem próbę - ZGROZA, nikomu nie życzę kapcia). Twardość lakieru bardzo kiepska - po pierwszym sezonie zimowym boki są matowe i widać duże rysy i kropki. Należy bardzo szczególnie dbać o otwierany dach (często smarować). Akcesoria bardzo drogie (przykładowo - dolne spojlery, komplet 15 000 zł - pytam ZA CO !! ). GPS w naszych polskich realiach zupełnie bezużyteczny, ponadto ekran jest zbyt mały i niestety przy pięknej, słonecznej pogodzie trzeba zapomnieć o otwieraniu dachu (można ewentualnie zasunąć żaluzję, ale to sprawdza się tylko w mieście i to przy małych prędkościach). Mam PROTOTYP, gdyż produkcji już zaprzestano, zastanawiam się więc czy mam się cieszyć czy też płakać :-). Pewnie zostawię go sobie i otworzę dla potomnych muzem samochodów XXI wieku - to będzie mój pierwszy eksponat. Nawet na ulicy wytykają cię palcami :-) ... Ciekawe czy z zazdrości, czy też są to raczej prześmiewcy :-).
bardzo wrazliwy na polskie paliwo.
Przy ostrym skręcie w lewo, boczny słupek z racji swej grubości w znacznym stopniu ogranicza widoczność. W modelu ESPACE słupek jest węższy, co poszerza pole widzenia.
Brak nawiewów na tylne fotele jest boleśnie odczuwalny. Nie wiem dlaczego nie zastosowano nawiewu tak dobrze sprawdzajacego sie w modelu LAGUNA.
Zbyt mało miejsca dla pasażerów tylnych miejsc.
Przy prędkości powyżej 160 km/h hałas przy dłuższej jeździe jest męczący.
Średnie zuzycie wskazuje na poziomie 14 l. Przy ponad 30000 km przejechanych na trasie, uwazam to za zbyt duże zużycie.
Dziękuję Bogu i sobie, że wynegocjowałem w miarę dobrą cenę. Uważam, że samochód ten w wyposażeniu maksymalnym, powinien kosztować nie więcej jak 130 000 zł netto.
Ogrzewanie przedniej szyby psuje sie. Wymiana szyby na nową w moim przypadku byla dwukrotna. Spryskiwacze świateł często się zacinają.
Daję 5, choć przy tej ilości przejechanych kilometrów, trudno oceniać. Zobaczymy po 100.000.
Dziennik kosztów dla Renault Avantime 3.0 V6 24V 207KM 152kW
11,4