Ocena kierowcy - Renault Espace III Grand Espace

kamil_@onet.eu, 17 lat temu
Silnik 2.2 TD 113KM 83kW
Rok produkcji 2000
Renault Espace III Grand Espace 2.2 TD 113KM 83kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Całokształt ok bo kupiłem to auto kiedy miało 13 tys km a teraz ma prawie 130 i dołożyłem do niego około 1500€ z naprawami tej klimy i wtrskow. Serwis renault jest do bani, nie wiedza nic. Gosc tak zakładał mi zarowki kiedys golymi rekami i jeszcze trzymal za to szkiełko ze pochodziły az tydzien. Jak gasł z powodu wtrysków to kazali wymienić to co pompuje paliwo (wycena z wymiana 17 tys złotych hahahaha). Wymienili mi tez kompressor od klimy a okazalo sie ze wtyczka jakas nie łączyła i to było jeszcze w fracnji bo byłem na wakacjach tak ze tam też sa barany (Prawie 500€ w plecy). Jedynym plusem jest to ze jak miałem gwarancje, a miałem jej 2 lata to wymieniali dosłownie wszystko co sie psulo bez zadnego ale. Kiedys jak w renault majsterkowali przy nim tak zrysowali drzwi ze pozniej musieli malowac. Aha i jeszcze ciekawostka: panowie sluchali sobie radia i jak przyjechalem odebrac auto okazalo sie ze nie zapali bo akumulator padł...
Do 70 tys km wszystko było wporządku: 100 tys wymiana 2 wtrysków 130 tys chyba kolejne 2 padły masakra.
Nic do zarzucenia
Jak siedzi 7 osób i są bagaże nawet przy oponach 225/55/16 na krajowych drogach trzeba uwazac tak przy 100kmh trzeba zwalniac na zakretach bo ma sie troszeczke wrazenie ze auto ucieka(bezwypadkowe) za to na uatostradach jest na prawde wzorowo
Tutaj chyba nie trzeba dyskutować. Auto bardzo oszklone, duże lusterka itp..
Na prade mało pali bo na sutostradzie 6.8/100 a w miescie okolo 8-9 (komputer tak pokazuje a ja do sportowych kierowcoc nie naleze)
Troche słabo jak na sepasa. W zimie chwile trzeba czekać a w lecie trzeba wlanczac obieg wewnętrzny zeby pasazerowie z samego tyłu poczuli klime
Tutaj to fuul wypas w prownaniu do sharanow chryslerow itp
auto jest z 2002 ale naprawde jest cicho, to nie bmw 5 ale nawet przy 170 mozna swobodnie rozmawiac
zuzycie paliwa DAJE 5/5!! Zaden VW czy inny traktor sie nie rowna. Pali naprawde malutko. Golf V 1.6 FSI to przy nim smok !
Cóż. Trochę się zawiodłem ale teraz czas na nowe auto. Juz nie rodzinne, teraz stawiam na audi/VW/merc albo Bmw.
centralny zamek wlewu paliwa (gwarancja)
Dam źle bo mam powody chociaz lubie to auto: 80 tys km wymiana sprezarki do klimy 100 tys 2 wtryski 130 tys auto gasnie czasem przy nacisnieciu sprzęgła, pewnie dalej 2 wtryski poszly
Renault Espace III Grand Espace