Ocena kierowcy - Renault Espace IV Grand Espace

Marek, 15 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Renault Espace IV Grand Espace 2.2 dCi 150KM 110kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Podsumowując po przejechaniu 7500 rewelacja, problemy z chłodzeniem były już przy zakupie więc mogę powiedzeić że po takim przebiegu 175000 to jeszcze żadnej usterki nie miał, oby tak dalej
Inne
Jak na razie doskonały, jeżeli sie nie będzie psuł to rewelacyjne auto dla duzej rodziny, Według mnie najładnieszy VAN na rynku chyba tylko nowe GALAXY moze z nim konkurować, a le niema wersji GRAND i jak na razie bardzo drogie. Zobaczymy jak nowy Voyager sobie poradzi bo też ładny, ale zdanie o amerykańskich dieslach mam chyba gorsze niż o francuskich więc jak na razie z używanych ze względu na cene tylko Espace pozostaje.
Tylko mam problem z układem chlodzenia, skąś cieknie akmulator zalany, ale teraz daje do mechanika to może bedzie lepiej. Przy tym przebiegu wciaga ok. 1 l oleju na 10000.
trocgę krutka jedynka
jeżdzi się dobrze, wręcz płynie po drodze wcześniej jedziłem eskortem, fokusem (który jest tak chwalony za zawieszenie), meganem i służbowo jeżdzę nową KIA CARENS. W tym autobusie i tak zawieszenie najlepsze i to przy tym przebiegu.
Jak na tak duże auto jest super.
Trzeba się przyzwyczaić, ale pózniej jest ok. Gorzej jak ktoś jeżdzi dwoma samochodami wtedy problem powraca. Choć coraz częściej mogę mówić że lepiej jest w ESPACE niż w innych samochodach.
Trochę klima i ogrzewanie się męczy ale jest co schładzać lub ogrzewać.
co tu mówić? Przecież to ESPACE
Dos dobre choć przy ruszaniu wraz z kródka jedynka to go troche słychać
średnio ok. 10 l. ale jest to masa.Natomiast ni w ząb z tym co podają w katalogach i prospektach. Ci spece z Reno to chyba cały czas z wiatrem i z górki nim jeżdzili.
Nowy w salonie to horror, ale używany mozna kupić za rozsądne pieniadze.
na razie nie wiem co z tym wyciekiem i przyjmuję go jako drobiazg, parę razy zapaliła się kontrolka błędu, ale po wyłaczeniu silnika i załączeniu go ponownie wszystko wraca do normy. I po zimie kiedy cofam to coś nie miłosiernie piszczy, choć teraz kidy trochę cieplej jakby zanikało. Może do lata sie wysuszy i przestanie wydawać te nieprzyjemne dzwięki.
Na razie ok. zobaczymy gdzie zaliczymy tą usterkę chłodzenia

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

9,6