Ocena kierowcy - Renault Espace V Van

Silnik 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Rok produkcji 2018
Renault Espace V Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Potrzebowałem samochodu który miałby 3 osobne fotele z tyłu z możliwością podpięcia fotelika pod ISOFIX, a na rynku jest takich naprawdę mało. Także samochód kupiony bardziej z rozsądku i bardziej dla rodziny niż dla mnie. Nie mogę powiedzieć że jestem w każdym aspekcie z niego zadowolony. Ale po kolei. Jeśli chodzi o praktyczność jest naprawdę pojemny, ma ogromny bagażnik, łatwo składane fotele, chowany hak wszystko super, ale brakuje schowków z przodu i przede wszystkim uchwytów czy też miejsca na kubki z przodu, nie wiem co projektanci mieli w głowie bo za każdym razem kiedy podjeżdżam po mcdrive odczuwam frustracje, co zrobię z kubkiem. Jakość wykonania naprawdę na wysokim poziomie, nie mam zastrzeżeń a pisze to z pozycji kierowcy który jeździł dotychczas Audi Q5 i Volvo XC60. Natomiast jeżeli chodzi o prowadzenie trochę mu brakuje do Audi Q5, trochę dużo.... Buja się na zakrętach, zawieszenie nastawione na komfort a nie frajdę z jazdy. Jeśli chodzi o moc myślę że nie jest źle, lepiej gdyby miał silnik 2,0 ale ten 1,6 daje radę. Spalanie wychodzi mi średnio 6,8l/100km także super. Najgorzej chyba wypada skrzynia biegów, niby dwusprzęgłowa a pracuje bardziej jak hydrokinetyk. Do Stronica jej daleko. Wyciszenie dobre, można jechać 130-140km/h i normalnie rozmawiać. Widoczność mogła by być lepsza, zdecydowanie za małe lusterka. Jeśli chodzi o awarie owszem się zdarzały, ale były to drobnostki, których naprawa niebyła kosztowna. Ogólnie samochód jest tani w eksploatacji. Natomiast zdarzyło mi się, że rozładowała się bateria od karty, wyjąłem grot z środka, otworzyłem samochód, włączył się alarm , wsiadam i szukam miejsca gdzie włożyć grot i gdzie położyć kartę, nie ma, dzwonie do serwisu a oni że nie odpale, muszę wymienić baterie, albo samochód na lawetę, dramat.
Bardzo ładnie pracuje, cicho równo, wysoka kultura pracy. Mocny punkt - bardzo pozytywnie zaskoczył, myślałem że będzie dramat a jest super. Moc też wystarczająca.
Trochę mułowata, zmiana biegów zajmuje jej sporo czasu, myślałem początkowo że to hydrokinetyk a okazało się że to dwusprzęgłowa.
Zdecydowanie nastawiony na komfort podróżowania, raczej nie sprzyja dynamicznej jeździe. Brakuje napędu na 4 koła
Nie wszystkie elementy są dobrze spasowane, ale podobno taki standard maja w Renault
Zdecydowanie za małe lusterka, ale jak na tak duży samochód nie jest źle.
Mogło by być lepiej, duży minus za brak uchwytów na kubki.
Trochę trwa zanim samochód sie nagrzeje, mogłoby być lepiej, z drugiej strony jest ogromny w środku. Podgrzewana szyba rewelacja.
Mało pali, a przy tym jest dynamiczny.
Jakość naprawdę premium, szczególnie w wersji Initiale, w tej cenie niczego lepszego konkurencja nie proponuje.
Awarii uległa świeca, czujnik wtryskiwacza, mechanizm składania lusterek i to by było na tyle.
105tys km i żadnych nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy dCi 160KM 118kW [l/100km]

6,8