Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic I

Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Grand Scenic I 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Najgorszy chłam
Silnik : Zatarcie wału korbowego - standard - podejmujesz ryzyko kupujac to auto
Układ elektryczny : Co chwila coś, a to lusterka, a to klima, a to czujniki wycieraczek, zmroku itd!
Biorąc pod uwagę, ze trzeba w niego wpakowac duzo kasy bez gwarancji pozytywnej naprawy, cena nie jest w cale taka atrakcyjna!
Szajs, badziewie, szmelc, nie kupujcie tego francuskiego chłamu. Ja niestety kupiłem, ale na szczeście się go pozbyłem, szczescie nieokiełznane, mimo ,że poszedł za pół ceny!!!!!!!! Pandora (tak nawałem Renówkę) zwleczona została z Niemiec, po przejechaniu 17000 przy przebiegu 175000, obróciła sie panewka na wale korbowym na 4 tłoku. Podobno to standard w silnikach 1,9 dci i w tych francuskich złamach jak i w Nissanach i Volvo. Przy takim szczesciu jak zatarcie silnika są 3 wysjcia, remont silnika - koszt ok. 5-6 tyś i brak gwarancji, że sytuacja się nie powtorzy, wymiana silnika około 4-5 tyś, i brak gwarancji że trafi się na dobry silnik, albo sprzedaż za pół ceny, ja tak wybrałem i jestem szczesliwy. Gorzej, że kupił go handlarz i znów jakiś niesczesnik bedzie myslał ze kupił tanio dobrze wyposażone auto, poczym bedzie wyklinal dzień w którym dokonal takiego a nie innego wyboru! ODRADZAM DECYZJI O ZAKUPIE! NAWET ROZWAŻANIA ZAKUPU!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,6