Ocena kierowcy - Renault Kadjar Crossover

Jarek, 2 lata temu
Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Renault Kadjar Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny samochód. Wygodny i wystarczająco mocny do sprawnej jazdy w trasie a jednocześnie przyzwoicie sprawuje się w mieście. Silnik elastyczny i mocny. Spalanie 5,7-6,5, zależnie od pory roku. Skrzynia znośna, chociaż trochę trochę źle zestopniowana - za krótka jedynka, za słaba dwójka. W mieście to przeszkadza. Wnętrze mi się podoba. Mam wersję bez dotykowego ekranu. Wszystko działa i jest ergonomicznie rozmieszczone. Teraz trochę minusów. Ktoś tu pisał, ze mu się włącza wentylator po krótkich jazdach, nawet zimą. U mnie jest to samo. Podobno to wypala się FAP i nie wolno wtedy gasić silnika. Tylko co zrobić jak trzeba np. iść do pracy? Druga rzecz, która mnie denerwuje to system wspomagający ruszanie pod górkę. Za chiny nie wiadomo kiedy złapie a kiedy nie. Parę razy przez to ustrojstwo auto mi zgasło przy ruszaniu bo górka żadna a system złapał. Kolejna sprawa to klimatyzacja, która tradycyjnie w Renówkach szału nie robi. Ręcznie można sobie kręcić a i tak działa po swojemu. Najlepiej właczyć na AUTO i cierpliwie czekać aż klima się połapie co i jak i zacznie chłodzić albo grzać w zależności od warunków. Małe i bezużyteczne cupholdery i mało miejsca na drobiazgi np. telefon. Mało opcji ustawień wyglądu wyświetlacza głównego - lepiej żeby były zwykłe zegary. Jak na spore auto, przestrzeni w środku za dużo nie ma. Ciężko się zmieścić w 5 osób z bagażami. Tak czy siak, tym autem bardzo lubię jeździć. Lepszego dotąd nie miałem a jeżdżę 30 lat.
Mocny i elastyczny. Bardzo oszczędny.
Francuska.
Gdyby nie czujniki, manewrowanie nie byłoby łatwe.
Brak schowków i porządnych miejsc na napoje.
Miałem kilka Renówek i nigdy nie było z tym za dobrze.
Nic się nie dzieje.
Przy 100tys.km padł jakiś elektrozawór czy coś takiego. Mimo to auto jechało. Obyło się bez lawety. 5 stówek w plecy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]

5,8