Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan 4x4

Silnik 1.9 dCi 4X4 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Kangoo I Minivan 4x4 1.9 dCi 4X4 80KM 59kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Auto oceniam dobrze. Kupując je pięć lat temu nie sądziłem, że da radę dotrwać do takiego przebiegu. Potrzebowałem uniwersalnego autka osobowo-dostawczego a napęd 4x4 był moim marzeniem. Cena zakupu była spora ale auto zarobiło na siebie :). W tej chwili będę zamieniał na Kangoo 4x4 dCi 2004-2007 i w najbliższej przyszłości najchętniej na nowy model.
Moc za niska o 10-20 KM. Ale nadrobił niezawodnością. Silnik niewysilony. Zawsze tankowany na stacjach przy hipermarketach. Przez 250 tys. km. nie zawiódł w trasie. Kultura pracy na 4-, elastyczność na czwórkę, głośność pracy na 3.
Nie narzekam, od nowości ta sama.
Tu zaskoczenie. Bo kupując spodziewałem się komfortu. Ale Kangoo 4x4 ma utwardzone zawieszenie ze względu na to, że jest nieco wyższe. Ale znośnie, na nasze drogi idealnie wysokie. Ogromny plus za napęd 4x4.
Jest ok.
Pozycja za kierownicą wymaga przyzwyczajenia, siedzenia wygodne dobrze wyprofilowane, wszystko w zasięgu rąk. Funkcjonalne nadwozie, duży bagażnik. Minus za gołą blachę drzwi.
Klimatyzacja działa bez zarzutu chociaż w zimie bardzo długo się rozgrzewa. Po roku z racji specyficznej pracy zamontowałem ogrzewanie postojowe.
Nie ma się do czego przyczepić. Testowane na pięciu pasażerach, dwóch psach i bagażach jednocześnie.
Do setki znośnie. Potem robi się głośno. Tu mogliby Francuzi coś poprawić.
Z racji napędu 4x4 zużycie paliwa jest o litr wyższe niż zwykłej wersji z napędem na przód. Przeglądy i naprawy robiłem od początku u poleconego mechanika.
Kupiony jako nowy, kosztował sporo (dziś nowy ok 72 tys zł!).
Małe usterki zdarzają się niestety często. Ale w miarę szybko można je usunąć.
Auto stanęło mi dwa razy ale na szczęście nigdy w trasie. Raz przy 159 tys, potem po 204 tys. Wymieniany był rozrząd, elementy skrzyni biegów i zawieszenia po 200 tys. Nie korzystałem nigdy z ASO.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 4X4 80KM 59kW [l/100km]

Renault Kangoo I Minivan 4x4