Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

marek, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Hatchback 2.0 113KM 83kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Wzorowy rodzinny samochód. Żałuję, że nie wziąłem z automatem. Szkoda też, że ten model nigdy nie miał dobrego diesla. Zaleta: specjalnie nie kradną.
Silnik bardzo elastyczny. Na 5-ce od 70 km/h ciągnie pod górę i wyprzedza.
Komfortowe przełączanie biegów, bardzo wygodny bo podciągany bieg wsteczny. Ważna zaleta: skrzynia jest "krótka"! Z górki jechałem 210 km/h i chyba nastąpiło odcięcie paliwa, ale nie miałem czasu patrzeć na obrotomierz.
Koła powinny mieć większą średnicę. Dla mnie zawieszenie za twarde, czuje się poprzeczne krótkie nierówności. Ale na tle samochodów niemieckich to i tak luksus.
Rewelacyjne fotele!
Klima bardzo wydajna, najlepsza ze wszystkich samochodów, które miałem. Problemy ze sterownikiem automatycznej klimatyzacji. Mimo to bdb.
Rewelacja. Z tyłu pasażer po lewej stronie nie ma gdzie wstawić stóp, jeśli fotel kierowcy jest maksymalnie opuszczony.
Jak dla mnie, samochód jest zaskakująco głośny (mam też Hyundaia Atosa, który jest cichszy, chociaż to samochód o trzy klasy niżej od Laguny!). Na tle innych w tym segmencie poziom hałasu przeciętny.
W trasie 7 litrów. W mieście nie wiem, bo jeżdzę Atosem.
Niska cena nabycia w stosunku do aut niemieckich, wolę Lagunę.
Pali żarówki, w tym w desce rozdzielczej (wymiana 100 zł). W sumie dużo drobiazgów jest "zapuszczonych", bo można z nimi jeździć, a koszty napraw są wysokie.
Samochód jest niezawodny, tzn. nie rozkracza się w trasie), ale niestety mało trwały i drogi w utrzymaniu. Raz zostawiłem w serwisie 6000 zł (wymiana paska rozrządu + amortyzatory + tarcze + przegląd po 90 000 + pompa wody + jakieś inne rzeczy, których już nie pamiętam). Układ wydechowy był do wymiany już po 3 latach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 113KM 83kW [l/100km]

7,2