Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Tony, 12 lat temu
Silnik 1.9 dTi 99KM 73kW
Rok produkcji 1998
Renault Laguna I Hatchback 1.9 dTi 99KM 73kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy normalnej eksploatacji - NIE DO ZDARCIA !
Za takie pieniądze rewelacja ! \"Passki w tedeiku\" się chowają ! A zaryzykuję, że nawet cała pierwsza generacja Audi A4 !
Bardzo trwały silnik ! W trwałości równający się z volkswagenowskimi tdi na pompie. Trochę głośny, ale to stary dobry diesel. Zeżre co mu wlejesz. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy mocy i momentu. Mogły by być trochę większe. Ale nie zmienia to pozytywnej opini o motorze. Głośny, ale... dla mnie to atut. Diesel ma być głośny. I żadne \"bezpłciowe\" Common Raile nie podskoczą !
Skrzynia dobra, precyzyjnie dobiera przełożenia. Na minus mogę zaliczyć fakt, że jest dość mało elastyczna.
Jest dobrze, choć ja preferuję twarde auta. Laguna zaś jest dość miękka, a na zakrętach podsterowna. Ale mimo wszystko zawieszenie pozytywnie mnie zaskoczyło. Wcześniej miałem Passata i zawieszenie było dużo mniej trwałe. Ale to była aluminiowa i wielowahaczowa konstrukcja. W Lagunie zawieszenie jest duuuuużo prostrze i dużo trwalsze.
Dobra. Do tyłu, przy cofaniu trzeba mieć \"czuja\", bo Laguna to niezła kolubryna, ale generalnie z widocznością nie ma problemów. Przednia szyba o dużej powierzchni !
Wszystko tam, gdzie być powinno. Bez zastrzeżeń.
Tu mogło by być lepiej. Klima jest w porządku, ale sam wiatrach mógłby chodzić lepiej.
Jak dla mnie jest OK. Ale ja lubię \"prawdziwe diesle\" stąd też odpowiada mi one. Wiem jednak, że dla wielu tzw. obiektywnych kierowców było by ono słabe. Nie mniej to jest moja ocena i mi ono odpowiada.
Spalanie jest wyborne. Przy tak wielkim samochodzie i tak stosunkowo skromnym silniku spalanie nie przekracza w cyklu mieszanym 6 litrów i to bez zbędnego oszczędzania. W zimie należy doliczyć srednio 0,5 litra. Przy takich gabarytach spalanie to bajka ! A do tego możesz lać właściwie każdą ropę ! Wszystko spali !!!
Nie znam auta z lepszą relacją cena/jakość w tej klasie i roczniku ! Samochód ma 13 lat a nie ma nawet minigrama rdzy, a wyposażony jest lepiej niż większość współczesnych \"niemców\". Który Passat z końca lat 90-tych ma podgrzewaną przednią szybę i lusterka ?
Szwankuje trochę elektronika, ale są to duperelki nie mające wpływu na eksloatację samochodu. Np. termometr zewnętrzny pokazuje mi minusową temperaturę nawet latem. Generalnie, bez znaczenia.
Auto jest nie zawodne, a jak na cenę za którą zostało kupione to wręcz mega giga nie zawodne ! Trudno za te pieniądze o tak dużo, dobry, ładny, trwały i ekonomiczny samochód !

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 99KM 73kW [l/100km]

5,7