Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Aleks, 2 lata temu
Silnik 2.2 D 84KM 62kW
Rok produkcji 1995
Renault Laguna I Hatchback 2.2 D 84KM 62kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Lagunę kupiłem za cenę średniego roweru w celu dojazdu do pracy i na krótki okres. Mam już ją rok i nie chce sprzedawać, zwiedziłem z nią całą Polskę wzdłuż i wszerz bez najmniejszej awarii, śmiesznie mało pali, jest mega wygodne i wyciszone, całkiem dobre wyposażenie (elektryczne szyby lusterka, automatyczna klimatyzacja) aktualnie ma 400tys km przebiegu i wcale tego tak nie widać, silnik co prawda nie jest demonem prędkości ani nie grzeszy kulturą pracy na postoju ale odwdzięcza się mega niskim spalaniem i absolutną bezawaryjnością, trzeba uważać na korozje która zaczyna wychodzić ale tragedii jeszcze nie ma (26lat) Bardzo udany model Renault wbrew opinii o lagunach i Francuzach. Według mnie i wielu innych osób pierwsza generacja dużo lepsza jeśli chodzi o bezawaryjność od laguny II Polecam
Niby tylko 84konie i dość ciężka buda, ale wcale nie ma tragedii, do miasta w zupełności wystarcza a na trasie jak się postaramy to mozna wyprzedać, 100-120km/h cichutko w środku mozna normalnie rozmawiać, osobiście leciałem 180km/h także jak się rozbuja to idzie i nie ma wrażenia ze się zaraz rozleci, jedzie pewnie i stabilnie nawet przy wyższych prędkościach, No i spalanie które jest śmiesznie niskie, zatankowane pod korek obróciło ze śląska nad morze i z powrotem na jednym baku (1400km średnia 4.7 litra)
Skrzynia mogłaby być bardziej precyzyjna, ale mozna jej to wybaczyć
Laguna mimo bardzo miękkiego zawieszenia prowadzi się bardzo precyzyjnie i przewidywalnie
Jest to niestety bolączka tych modeli, może nie sama karoseria ale bardziej podłoga i progi
Automatyczna klimatyzacja jak na tamte lata robiła wrażenie a i teraz nie jest to oczywiste w nowych autach, uwielbiam miny osób które są w szoku kiedy ustawiam na wyswietlaczu 18 stopni i za chwile jest już chłodno,
Wyciszenie na bardzo wysokim poziomie, jestem pod wrażeniem mimo silnika który jest stosunkowo głośny
Mega tanie w utrzymaniu, żadnych awarii która by unieruchomiła jazdę, wymieniam jedynie rzeczy które się wymienia w każdym innym aucie olej itp
Podejrzewam ze nie kupiłbym lepszego auta za tą cenę

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 84KM 62kW [l/100km]

5,3