Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Piotrek, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.8 16V 120KM 88kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy. Po 1000km raczej nie czuć zmęczenia.
Układ elektryczny : Przegłiła obudowa komputera zapłonu.
Inne
Zawieszenie : Wyrobione tylne zawieszenie...
Wszyscy w rodzinie strasznie się do tego auta przywiązali... ciężko go sprzedawać. Auto ładne, wygodne, przestronne, ogromny bagarznik...wiele wspomnień
Zakupiłem ten samochód z dużym przebiegiem (270tyś km) i niedługo po tym zainstalowałem LPG. Samochód świetnie to zniusł. Żadnych problemów typu utrata mocy czy dziwne reakcje. Silnik pracuje cały czas równo, jest elastyczny (40km/h na 5 biegu go nie zabija). Kręci się spokojnie do 5,5tyś obrotów.
Pomimo dużego rpzebiegu jest sztywna, dźwignia nie lata na boki jak na luzie. Przełożenia dość długie, dzięki czemu na niskich biegach można się ładnie rozpędzić.
Trochę miękki. Tylne zawieszenie na belce skrętnej jest raczej trudne do regeneracji. Po 300tyś dość dużych obciążeń koła zaczęły się chować w nadkolach. Pomogły amortyzatory ze sprężynami.
Całkiem niezła. Ogranicza ją trochę podgrzewana elektrycznie przednia szyba i krata z tyłu, ale nigdy nie było większych problemów.
Trochę brakowało mi stojaka na butelkę, ale poza tym wszystko tam gdzie powinno być.
Climatronic w tym samochodzie działa nieźle. Trochę trzeba było zaczekać na ciepłe powietrze z nawiewów, ale nie jakoś spektakularnie długo. Ogrzewanie przedniej szyby to poprostu wynalazek godny nobla. Para znika po 5s od włączenia, a gruba warstwa śniegu zaczyna spływać po 1min.
Z przodu wystarczająco dużo miejsca, z tyłu trochę gorzej. Czasami czułem kolana pasarzerów przez fotel.
Najciszej w środku nie było, ale też jakoś specjalnie się to nie wyróżniało. Raczej podobnie jak w samochodach z rodziny VW.
Z LPG poprostu mażenie. Spalanie 10L/100km daje koszt przejazdu 100km jak przy dizlu który pali 4,5L.
Myślę że auto warte swojej ceny...przynajmniej po aktualnych statystykach.
Drobnych usterek raczej nie zanotowałem. Nie liczę remontu zawieszenia, bo to sprawa berdziej urzytkowa niż awaria.
Ocena dobrze, bo zawsze jak się psuło to po powrocie do domu, a nie w trasie. 2 razy wymieniałem komputer zapłonu, z powodu przekorodowanej obudowy. Miejsce jego montarzu niezbyt szczęśliwe, bo na podstawie akumulatora i zaraz za wlotem powietrza(kwasó i wody pod dostatkiem). Stanowczo sugeruję wszystkim urzytkownikom zabezpieczenie go folią, ale bez przesady, tak żeby w razie czego mogła odparować.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

11,0