Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Paweł, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Kombi 1.8 16V 120KM 88kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ponieważ znam Laguny dość dobrze napiszę o bagażniku. To moje pierwsze kombi jeśli chodzi o ten model i pełną powagą stwierdzam, że na urlop można zapakować pół domu :)
Może nie doskonale, ale na pewno bardzo dobrze. Laguna I w wersji po lifcie jest obecnie jednym z najbardziej opłacalnych zakupów w gronie samochodów klasy niższej średniej. Pojazd nadal gwarantuje elegancką stylistykę, przyzwoite koszty utrzymania i koszt zakupu na poziomie Fiata Seicento. Zapraszam na pełną ocenę modelu 1.8 16V Kombi
Trochę zbyt głośny na wysokich zakresach obrotów, ale ogólna ocena wypada pozytywnie. Bardzo elastyczny i nawet z 4 biegu daje się przyzwoicie przyspieszać bez bawieniem się lewarkiem zmiany biegów.
W moim egzemplarzu skrzynia pracuje rewelacyjnie. Absolutnie żadnych problemów z tzw. luźnym lewarkiem czy problemem z wrzuceniem konkretnego biegu. Cicha i dobrze zestrojona z silnikiem skrzynia.
Poprzednia Laguna, którą posiadałem(3.0V6 aut.)była szczytem luksusu jaki może zafundować właścicielowi zawieszenie. Obecna 1.8 16V jest wyraźnie twardsza, ale zapewnia bardzo przyzwoity komfort i pokonywanie wszelkich nierówności.
Jest to kombi więc nie każdy szybko się do tego przyzwyczai.Przy trzech zagłówkach w tylnej kanapie widoczność z tyłu nie jest szczytem marzeń, ale nie stanowi też wielkiego problemu.
To zależy od potrzeb. Moim zdaniem \"Laga\" zapewnia wszystko, co trzeba do komfortowego podróżowania w mieście i w trasie.
Obecnie mam wersję z manualnymi pokrętłami i wszystko(klima i grzanie)działa poprawnie. Przy klimatronicu zimą miałem wielkie problemy w wydobyciem z niego odpowiedniej ilości ciepła.
Jak przystało na Lagunę jest bardzo dobrze. Wersja kombi zapewnia dużą ilość miejsca dla pasażerów i przepastny wręcz bagażnik.
Poza opisywanymi przez mnie wysokimi zakresami obrotów gdy silnik pracuje dość głośno nie mam większych zastrzeżeń.
Ceny części są porównywalne z odpowiednikami innych marek, a w niektórych przypadkach nawet tańsze. Ogromna ilość dobrej jakości zamienników, które kupimy za śmieszne pieniądze. W niektórych przypadkach można też posiłkować się szrotami z częściami do \"francuzów\", na których jest ogromna ilość tych aut. Po widlastej \"szóstce\", która piła 15/100 km spalanie w tym modelu na prawdę mnie rozpieszcza i nie ma sensu bawić się w gaz. Cykl miejski to 8-9 litrów w zależnosci od \"nogi\", a trasa to 6-7 litrów w zakresie prędkości 100-130 km/h.
W tym przypadku posłużę się przykładem. Za zarejestrowanego Passata 1.8 kombi z tego rocznika i w dobrym stanie trzeba dać 10-11 tys. Za taką samą Lagunę 6-7 tys. Czy Renault bywa częściej w warsztatach? Na pewno nie. Czy do Passata kupimy taniej części? Na pewno nie. Wnioski pozostawiam potencjalnym nabywcom.
Czasem wypada jakiś drobiazg, ale model po lifcie jest dość dobrze dopracowany. Blacha ocynk i w przypadku aut bezwypadkowych korozja nam nie grozi. Inne i pozornie wytrzymałe marki nie mogą się tym poszczycić.
Oprócz części eksploatacyjnych wynikających z przebiegu nie naprawiałem NIC.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

7,6