Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

wnoros1@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto sprowadzone z zagranicy 3 lata temu, po przejechaniu 50000 km i ostatnich testach na ścieżce diagnostycznej wahacze sprawują się bez zarzutu, a naczytałem się, że na naszych drogach padają jak muchy.
Zawieszenie : Coś skrzypi w zawieszeniu na nierównościach. Badanie na ścieżce diagnostycznej pokazało, że jest wszystko ok. Nie wiem co to może być.
Autko uznaję jako udane. Pomimo nielicznych wad które opisałem jestem zadowolony. Silnik mógłby być ekonomiczniejszy, ale pojemność i masa pojazdu robią swoje i jest jak jest.
Duży samochód i jednak 113 kM to trochę za mało. Brakuje mocy przy ruszaniu, lepiej jest przy przyspieszaniu z 80 do 120 km/h. Jest to automat więc to też ma wpłym na osiągi.
Automatyczna. Trzeba dbać o regularne wymiany oleju. Czasem potrafi szarpnąć przt redukcji, ale jest ogólnie ok.
Przeciętny jak to w Renówkach. Zawieszenie średnio twarde. Auto słabo trzyma si drogi.
Wszystko pod ręką.
Klimatronik spisuje się raczej słabo. Latem chłodzi ok, ale zimą z nagrzewaniem i utrzymaniem stałej temperatury na automacie nie jest już tak dobrze. Trzeba co chwila regulować temperaturą ręcznie bo jest albo za zimno albo za gorąco.
Auto bardzo duże. Nie brakuje miejsca. Przestrzeń ładunkowa ogromna.
jest ok. Robi się głośno powyżej 120 km/h. Poza tym stukanie i trzeszczenie różnych elementów wpływa na dyskomfort w czasie jazdy.
Na gazie zwykłym przy spokojnej jeździe w trasie nie udało mi się zejść poniżej 10 l, średnie spalanie w cyklu mieszanym 12 l gazu, miasto nawet 15 l. Na benzynie nie sprawdzałem.
Jak za tę cenę to samochód wart polecenia.
Nawalił przełącznik do podnoszenia szyby. Poza tym nic więcej.
Poza rzeczami typowo eksploatacyjnymi nie było poważnych usterek. Autko ma 190000 km przebiegu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

11,2