Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

15 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Wielkie, wygodne, ladne kombi. Swietne zawieszenie ktore sprawia ze w lagunce mozna sie zakochac ;) Pokonywanie dlugich tras jest nie tylko malo meczace ale i bardzo przyjemne. Fotele, kanapa i cale wnetrze jest bardzo, bardzo wygodne, wrecz rozleniwiajace. Wyposazenie bardzo fajne, malo ktora marka za podobna cene oferuje nam az tyle. Usterkowosc? - Jak dbasz tak masz. Mnie przy 330 tys przebiegu, regularnych wymianach eksploatacyjnych czesci, trzynastoletnie auto nigdy nie zawiodlo! Ci ktorzy mysla ze do kilkunastoletniego auta mozna tylko lac paliwo i sie niczym nie przejmowac niech sobie kupia trabanta! Jesli o auto zadbamy i nie bedziemy odkladac bierzacych napraw to laguna napewno sie odwdzieczy niezawodnoscia. Mimo wieku i przebiegu wiem ze laguna bedzie u mnie mozliwie dlugo jak sie da, a po niej nastepna!
Silnik 2.0 8v jest bardzo przyjemny w eksploatacji. Dosc mocny a przy tym nie pali jak smok. Uchodzi chyba za najbardziej niezawodny w lagunkach z tych lat prod. Mimo przebiegu grubo ponad 300 tys nic zlego z nim sie nie dzije, ale jezdze na dobrym paliwie i motorek nie wie co to LPG. Przyspieszenie i elastycznosc bardzo pozytywnie zaskakuja.
Zawieszenie laguny uzaleznia ;) Fakt ze nasze drogi szybciej je wykancza ale komfort niesamowity. Przesiadka do jakiegos niemca czy japonca to istne tortury dla miekkich czesci ciala ;) Czestszym wymianom podlegaja jakies roznie koncowki i drazki stabilizatorow, wiec nic powaznego, ceny bardzo przystepne.
Widocznosc w kombi bardzo dobra, parkowanie do tylu nie sprawia zadnych problemow bo widac znacznie lepiej niz w HB.
Dla ludka 170 wzrostu to mozna sie gonic ;) Bardzo duzo miejsca na szerokosc i na nogi, z tylu podrozowanie to czysta przyjemnosc. Zadnego gniecenia kolanami o przednie fotele czy szturania sie lokciami. Kanapa i fotele, wielurek - bajecznie wygodne, podrozowanie prawie nie meczy :) Mam dodatkowo podlokietnik z przodu wiec mnie to auto rozpieszcza i rozleniwia ;)
Na trasie mozna przy spokojnej jezdzie zejsc do 7 litrow, przy szybszej 110 - dochodzacej do 140 8 - 8,2. Pamietac nalezy ze laguna w kombi wazy prawie 1,5 tony wiec swoje musi spalic. Czesc stosunkowo niedrogie, nawet markowe w przystepnych cenach.
Jak sie dba tak sie ma ;) Ci ktorzy narzekaja na lagune pewnie narzekaliby na kazde auto. Jesli dbamy o wymiane czesci eksploatacyjnych to powaznych usterek nie ma. Wiem co mowie - mam nakrecone juz 330 tys i auto mnie nigdy nie zawiodlo.
Drobnostki sie zdarzaja. Glownei przez to ze konkurencja wypuszczala gole auta bez wypsazenia a laguna ma elektryke, centralny na pilota i wiele innych bajerow. W innych autach to sie nie psuje bo tego nie ma :) W lagunie czasem cos sporadycznie sie przytrafi, ale nie sa to meczace usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

8,4