Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

mistulek@op.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1997
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
auto godne uwagii odporne na korozje z jakoscią u francuza bywa roznie ja jestem ogólnie zadowolony trzeba tylko trafic na w miare zadbany egzemplarz
dobra elastycznosc,ładnie pracuje tylko ta regulacja zaworów na płytki kłopotliwa i głosniejsz praca zaworów ma taki charakterystyczny stukot
pracuje lekko i wmiare precyzyjnie tylko czasem jedynke musze brac na dwa razy
jak dla mnie to ciutek za twarda w poruszaniu po miescie(nasze dziurawe drogi),ale na trasie idzie jak po szynach
jak to w kombi widac nie najlepiej,ale manewrowanie mi i żonie nie sprawia kłopotu(kwestia przyzwyczajenia)
wszystko jak trzeba łatwa obsługa klimatronica,sterowanie radia przy kole kierowniczym-świetne udogodnienie
wydajna klimatyzacja szybko sie nagrzewa lub chłodzi jedyny mankament to przymusowa praca klimatyzacji przy skierowanym strumieniu powietrza tylko na szybe automatycznie sama sie załacza
wczesniej miałem felcie tam było trącanie łokciami tutaj(w wiekszym aucie)naturalnie brak tego zjawiska na tylnej kanapie 2 osoby mają super
jeżeli chodzi o silnik to ,,5"wydech mam troche głosniejszy ale to przez strumienice którą wstawiłem w miejsce(wypalonego)katalizatora a od strony nadwozia przy szybszej jeżdzie troche śwista mi antena (nie orginalna)i relingi tez mają swoj udział
nie wiem ile pali benzyny nie sprawdzałem,a co do gazu to po miescie jest to od 13 do 15 l/100 z klimą włącznie trasa od 10 do 11 l/100 z klimą co do kosztów to zamienniki w rozsądnych cenach orginały jednak droższe co do przeglądow to mechaników korzystam juz jak musze bo dużo umiem i robie sam jak jest potrzeba (troche zostaje w kieszeni).......
ogólnie duże auto, silniki 1.8 i 2.0 8 zaworowe chwalone przez mechaników i żywotne zawieszenie też wypada lepiej jak w podobnej wektrze a cena przez to ze auto jest nie doceniane(moze to zaleta)jest atrakcyjna z takimi pieniędzmi jakie mogłem przeznaczyc na auto nie znalazłem wektry w tym roczniku i takim wyposażeniu.
mam ją od czerwca tego roku przejechałem 8tyś/km a bilans pierdół jest taki lewe lusterko nie grzeje(jeszcze-zrobi sie)prawe przestało reagowac na ustawianie,podświetlenie rejestracji nie działało trzeba było wymienic całe lampki,wymienic musiałem również zarówki podświetlajace zegary popaliły się i wymiana 2x drązki stablizatora ale to juz zasługa naszych dróg wymieniłem również kompletnie wydech ale to sprawa eksplatacyjna
auto nie lubi byc zaniedbywane jak sie dokonuje na czas wszelkie przeglądy reaguje na usterki to poważnych awarii nie ma i tak jest w moim przypadku
Renault Laguna I Kombi