Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

x-rider, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 2.0 16V 140KM 103kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : wszystkie możliwe czujniki
Zawieszenie : plastikowe tuleje tylnego zawieszenia. polecam na polskie drogi ;)
Silnik : coś się tam psuło, ale już nie pamiętam
Ogólnie jest to ciekawa propozycja dla osób lubiących majsterkowanie w bardzo komfortowych warunkach.
Autkiem poruszałem sie dwa lata bez problemów. Silnik był świetny. Przy rozsądnej, nie emeryckiej, jeżdzie spalał niecałe 10 l / 100 km w mieście. Pod koniec tej eksploatacji jednak w silniku zaczęła się sypać elektronika, czujnik za czujnikiem. W momęcie kiedy na luzie, przed światłami silnik zaczął sie sam rozpędzać do 6000 obr./min. postanowiłem pozbyć się tego auta.
Co do skrzyni biegów, praktycznie żadnych zastrzeże. Może jedynie mogłaby być bardziej precyzyjna.
Samochód prowadzł się dobrze, ale nie bez rewelacji.
Widoczność do przodu jest wzorowa, natomiast do tyłu... no cóż, są kombi posiadające lepszą. Proponuję czujniki parkowania. Zaoszczędzicie na lakierowaniu zderzaka, a ten lubi pękać nawet przy drobnym uderzeniu.
Ergonomia w tym aucie, to lekko przesadzone słowo. Ogólnie jest ok, ale im lepiej wyposażone auto tym \"ciekawsza\" ergonomia. np. Co za kretyn umieścił podgrzewanie foteli w miejscu gdzie się znajdują??? Każdy kto ma taką opcję w swojej Lagunie wiem o czym mówię. Tak jakby nie było miejsca na desce rozdzielczej. :)))
Klima ok, działała super. Szkoda że jedno strefowa. Za to duży plus za podgrzewanie przedniej szyby- elektryczne. Poprostu świetna sprawa.
W takim aucie dla czterech osób przestrzeni nie może zabraknąć. No, może troszeczkę na tylnej kanapie, ale za to komfort siedzeń jest bezkonkurencyjny w klasie.
Wyciszenie nie odbiega od konkurencji. Pamiętam jak przesiadłem się do Laguny z Audi A6, to był szok, jaka przepaść jest pomiędzy wyciszeniem tych aut. Ale jak ktoś nie jeżdził nigdy autem klasy średniej wyższej będzie z Laguny bardziej niż zadowolony.
Ekonomia. Za spalanie piątka, za ceny części i napraw \"pała\".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

8,4