Ocena kierowcy - Renault Grand Scenic II Grand Scenic

vsebaka, 8 lat temu
Silnik 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne
Karoseria : jest plastikowy w 50% ale jeszcze ne trzeszczy ;)
Autko dość fajne, przestronne, mam full opcję i elektryka/elektronika znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie. Przesiadłem się z Audi A6 które było jak do tej pory najwygodniejszym samochodem jakie miałem (a trochę ich miałem ) Chcieliśmy rodzinnego małego vana i to chyba była dobra decyzja. Nie jest to demon prędkości, przechyla się na boki już przy 50km/h ale trakcja jest ok. Przymusza do spokojnej jazdy wraz z rodziną.
Silnik jest mocno przeciętny. 130 KM we francuzie odpowiada 100 KM w niemcu!
Skrzynia jest bardzo toporna i na początku zanim przywykniecie stwarza problemy - zwłaszcza z 1 biegiem, potem jest o wiele wygodniejsza
Auto wyższe niż standardowe więc przechyły są dość znaczące. Nie jest to samochód który daje komfort szybkiej jazdy na łukach autostradowych - wtedy max 50km/h bo przykleicie rodzinę do szyb bocznych
widoczność jest ok!
wszystko na swoim miejscu, pod ręką, nie trzeba szukać klimy albo ustawień radia.
Klima huczy :) ogrzewanie jak na tak dużą kubaturę też daje radę. dodatkowe nawiewy pomagają utrzymać oczekiwaną temp we wnętrzu
Samochodem jeździ rodzina 2+1 i jest znośnie. Natomiast w konfiguracji 2+2 z bazą isofix jest już ciasno, Fotele się przesuwają, ok ale przy opcji 7 osobowej z tyłu może siedzieć 4 krasnali. Miejsca na nogi BRAK!
Jest dość cicho do 100km/h potem nie słychać własnych myśli. nie wspomnę już o huku z zamontowanym boxem dachowym.
do tej pory serwis był prawie zerowy - oprócz wcześniej wspomnianej rurce za 600 zł nie sprawia żadnych problemów.
za 30tyś zł 5 letnie auto w full opcji? tak, mozna ALE, to francuz więc elektronika lubi płatać figle, czasem włącza się sam przedni parkotronic podczas jazdy, czasem piszczą niezapięte pasy w wolnym niezajętym miejscu, to drobnostki. Autko oceniam na 4 w skali 1-6. Nie powala na kolana ale jest w miarę wygodne i za rozsądne pieniądze.
brak
wymieniłem wąż klimatyzacji który po prostu się przetarł pod zaczepem - koszt w ASO 600 zł! + rozebranie połowy przodu samochodu. Na szczęście to jedyna poważna usterka do tej pory

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TCe 16v 130KM 96kW [l/100km]

8,9
12,0
6,6
Dziennik kosztów dla Renault Grand Scenic II Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
9,1
Renault Grand Scenic II Grand Scenic