Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Piotr, 3 lata temu
Silnik 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Scenic III Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Jestem pozytywnie zaskoczony. Jak na razie auto bardzo dobrze sprawdza się jako samochód rodzinny. Ma niezłe osiągi i przewidywalne spalanie. Jak na razie auto przez ponad trzy lata użytkowania nie zawiodło.
Nie mam zastrzeżeń do silnika. Silnik F9Q jest elastyczny, auto całkiem dobrze przyspiesza i 130KM daje radę. Silnik póki co nie bierze oleju. Wyższe spalanie zaczyna się powyżej 130km/h. Przy 150km/h silnik ma 3000obr./min. Wersja "na Polskę" z 2009r była bez filtra DPF. Auto kupione przy przebiegu 128000km. Teraz "dobija" do 180000km.
Nie mam zastrzeżeń. Przy prędkości pow. 140km/h chciałoby się włączyć 7 bieg - gdyby był :)
Moim zdaniem auto dobrze trzyma się drogi, dobrze "wybiera" nierówności. Komfortowo się w nim podróżuje.
Przy prędkościach 130km/h i więcej wrażliwy na boczny wiatr. Jak na razie nie zauważyłem oznak korozji.
Moim zdaniem widoczność jest całkiem niezła. Dodatkowo przy cafaniu do tyłu wspomagają czujniki cofania.
Moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia się do rozmieszczenia przycisków i przełączników i wówczas najczęściej używane włącza się bez odrywania wzroku od "drogi".
Przy dużych opadadch parowanie szyb może być trochę uciążliwe.
Przestrzeni wg mnie jest wystarczająco. Tylne trzy niezależne fotele można złożyć lub całkowicie wymontować. Dodatkowo można przesuwać te fotele i zwiększać przestrzeń bagażnika.
Nie mam zastrzeżeń. Przy prędkości pow. 130km/h silnik staje się nieco głośniejszy.
Auto to zawsze skarbonka ale póki co Scenic III niczym mnie nie zaskoczył. Wymiana filtrów z olejem co ok. 12-14 tyś. km zawsze na zimę i auto śmiga bez zastrzeżeń. Na trasie tak do 120km/h spalanie w granicach 6l/100km. Powyżej 130km/h spalanie ok. 7l/100km.
Moim zdaniem auto naprawdę pozytywnie zaskakuje i przy dbałości odwdzięcza się niezawodnością.
Czujniki niezapiętych pasów tylnych foteli bywają uciążliwe - błędnie sygnalizują, że są niezapięte głośnym piszczeniem. Tylne trzecie światło stopu - było wymienione.
Na szczęście póki co nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi FAP 130KM 96kW [l/100km]

6,7