Ocena kierowcy - Renault Talisman Kombi

Choling, 3 lata temu
Silnik 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Rok produkcji 2016
Renault Talisman Kombi 1.6 Energy TCe 200KM 147kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywany, cichy, ładna kultura pracy, mało pali.
Przeniesienie napędu : Ruszanie z miejsca - trzeba delikatnie ruszać
Auto kupiłem z drugiej ręki z przedłużona gwarancja i pakietem serwisowym do 5 lat. Auto wyglada genialnie. Prowadzi się znakomicie. Zaskakująco mało pali. Świetny silnik i skrzynia (minus skrzyni niżej). Po tym jak serwis usunął problemy wieku dziecięcego wydaje się być bezproblemowy (o tym tez niżej). Bardzo komfortowy i świetnie wyposażony. W tej cenie zdecydowanie polecam.
Do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń. Jadąc spokojnie 90 km/h udało mi się zejść do średniej spalania 5.3 l/100 km.
Skrzynia jest bardzo szybka i komfortowa. Jedyny minus jest taki, ze jest nerwowa przy ruszaniu. Ostatnio serwis coś przeprogramował i jest trochę lepiej.
Komfortowy, ale nie pływa. Koła 19 cali trochę odejmują komfortu, ale dobrze wpływają na właściwości jezdne.
Nie mam uwag. Auto było zabezpieczone dodatkowa powłoka ceramiczna tuż po zakupie.
Jedyny minus jest taki, ze środkowego zagłówka tylnej kanapy nie można położyć. Boczne można.
Uwielbiam manetkę do obsługi radia przy kierownicy (to uwielbiałem już w poprzednim Renault). Gdyby Rlink w moim egzemplarzy można było zaktualizować do obsługi CarPlay to byłoby idealnie. Niestety nie da się.
Grzeje szybko, chłodzi dobrze. Przy 40C w Hiszpanii bywało już disc ciepło. Trochę nielogicznie czasem zmienia przez które nawiewy wieje.
Jest bardzo pojemny i przestrzenny.
Jest bardzo dobrze. Mogłoby być jeszcze lepiej, ale nie będę się czepiał. Podwójne szyby są fajne. Delikatnie słychać szum drogi przez uszczelkę drzwi kierowcy. Chyba powinienem to zgłosić w sumie.
Póki co koszty pokrywa Renault (przedłużona gwarancja). Trochę rzeczy było w tym aucie wymienione i mam nadzieje, ze po zakończeniu gwarancji nie będzie z nimi problemów. Największa rzecz wymieniona to była skrzynia biegów (akcja serwisowa). Poza tym był luz na 4control i jakiś duży element był wymieniony (drogi). Wahacze z przodu przy 120tys km. Łączniki stabilizatora. Było jedno zdarzenie, które unieruchomiło auto - siadł wentylator chłodnicy po 130 tys km przejechanych. Akurat w korku, latem, na autostradzie.
Wyposażenie, komfort i właściwości jezdne w stosunku do cen aut używanych są, moim zdaniem, bardzo korzystne.
Łączniki stabilizatora (dudniło na nierównościach poprzecznych). Wentylator chłodnicy.
Wymieniona skrzynia biegów (gwarancja). Siłownik 4control (gwarancja). Wahacze (gwarancja).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy TCe 200KM 147kW [l/100km]

7,3