Ocena kierowcy - Renault Talisman Sedan

Silnik 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Rok produkcji 2016
Renault Talisman Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód użytkuje równy rok. Kupując Talismana zdawałem sobie sprawę, że to Renault i tak jest. Samochód super wyposażony i super wygląd (wersja Initiale Paris) konkurencja w tej cenie daje trochę mniej, wybór pomiędzy Kia Optima (brak możliwości założenia boksu na szklany dach) Skoda Superb (to co chciałem w samochodzie czas oczekiwania 8 miesięcy), Mazda 6 (w tym czasie bardzo głośny silnik 2,5 benzyna) Ford Mondeo (wersja Vigniale grak polskiego menu w komputerze). Wracając do Talismana przebieg 17 tys cierpi jeszcze na choroby dziecięce drobne akcje serwisowe (wymiana spryskiwacza przedniego, wymiana znaczka przedniego, końcówki drążka.) Serwis działa bardzo dobrze telefon, umowa wizyty, samochód zastępczy, odbiór samochodu (nas szczęście mam wykupione 5 lat darmowego serwisu + 5 lat dodatkowej gwarancji).
200 km daje radę
7 stopniowa bardzo dobrze zmienia (kia, ford dużo słabiej) porównywalnie Skoda Superb i VW Passat
4 control pomaga bardzo dobrze trzyma się drogi, dużo mniejszy promień skrętu. duży minus brak możliwości wyłączenia ASR
Przód tył bardzo dobrze czujniki martwego pola + kamera cofania wszystko działa jak powinno
dostępność głównych guzików pod ręką. Sterowanie głosem słabo działa, ustawianie nawigacji na głównym tablecie trochę uciążliwy
wszystko działa jak powinno
po prostu duży samochód
do 150 km/h jest ok powyżej przy otwartej rolecie szklanego dachu słabo powyżej 160 nawet zamknięcie rolety już nie pomaga. Problemem jest możliwość otwierania szklanego dachu (jest łączenie na środku które szumi)
benzyna 200 km spalanie ok 8l reszta nie wiem w serwisie za nic na razie nie płacę
Za tą cenę wszystko ok. Skóra nappa bardzo dobrze się spisuje wygoda + komfort ok
akcje serwisowe (elimujące choroby dziecięce)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Energy TCe 200KM 147kW [l/100km]