Ocena kierowcy - Renault Thalia I

ENDRIU, 18 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2005
Renault Thalia I 1.5 dCi 65KM 48kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Profil osoby która kupi to auto - to młode małżeńśtwo. I nie zawiedzie się. Spalanie małe - w miarę niezawodna i w miarę nowoczesna.
Spalanie w Warszawie kształtuje się na poziomie 5,0-5,5l na 100km z klimatyzacją.Musze jednak zaznaczyć że nie przekraczam 2500obr/min.
Ogólnie chodzi dobrze aczkolwiek zdarza się pomylić 3 z 5(powinna być bardziej w prawo)No i lekko drży.
Trzyma się jak przyklejona do drogi-no ale to jeszcze nówka sztuka... :)
Nie mam problemów.Ewentualnie tyl jest lekko niewidoczny ale to tylko sedan...zawsze zostają czujniki cofania.
Bez zastrzeżeń - według mnie włącznik awaryjnych jest świetnie dopasowany - a już na 100% lepiej niż w fordach-za kierownicą :/
Wiatrak mógłby być cichszy a przy tym bardziej wydajny-ciężko pogodzić.Ogólnie dobrze ogrzewa i dobrze chłodzi klimatyzacja
Thalia jest dla młodej rodziny czyli 2+2.Gdy wygodnie usiądę z przodu z tyłu zostaje mało miejsca. Ale to chyba każdy widzi przy za kupie - nie byłem tym zaskoczony
Silnik disla daje o sobie znać.Słychać szum opon- aczkolwiek bez przesady. Po prostu - dobrze wycioszone auto i nic ponad to.
Spalanie idealne na jednym baku(47litrów) robię w mieście (Warszawa) 880km z klimatyzacją - w trasie spalanie jest jeszcze mniejsze aczkolwiek bez przesady - plasuje się mniej więcej w okolicach 4litrów.Reasumując na jednym baku w mieście około 850-900 a trasie 1050-1150. Tylko zaznaczam- jeżdzę ekonomicznie-tzn. nie przekraczam 2500obr. Zrobiłem przegląd po dotarciu silnika(6000) i zapłaciłem w serwisie renault 215zl-aczkolwiek moja znajoma w nim pracuje- ogólnie koszt ten dotyczył tylko leju i jego filtra.
pełna elektryka+klimatyzacja+wspomaganie+ABS+2poduszki+disel:) za 41900- nie ma konkurenta za tą cenę. Praktycznie o 10 tys. droższe auta mają podobne parametry_ fabia z tymi ustawieniami 51900:) Pozdrawiam
Czegoś lepszego sodziewałem się po salonowym autku. Praktycznie od początku tylnia szyba podnosi się bardzo ciężko- mimo "naprawy" przez serwis. Kierunek lewy nie odbija-część została sprowadzona do naprawy aż z francji!!!. No i kardynalny błąd w serwisie renault - Przy podnoszeniu auto zostału lekko uszkodzone progi tzn. auto nie zostało podniesione w tych punktach w których powinno - rozumiemj że mogło się to zdarzyć w warsztacie gdzie nei robią takich aut często ale w serwisie renault???!!!!!!!!????!!!!!!!! Na koniec lekkie stuki przy otwartych szybach z przodu - ale podobno ten typ tak ma:)
Za nowe auto - mam nadzieję że nigdy mnie nie spotka:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

5,7