Ocena kierowcy - Renault Trafic II Furgon

slawek306@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Renault Trafic II Furgon 2.0 dCi 90KM 66kW od 2001 - Oceń swoje auto
Gdyby nie to już tyle rzeczy się popsuło i co chwile pojawiają się nowe usterki byłoby to naprawde fajne auto bo ygląd zewnętrzny jak i środek jest b.oryginalny. Natomiast jakość wykonania psuje to dobre wrażenie. Wspomne jeszcze o serwisie, który jest drogi a w moim przypadku jeszcze niekompetentny i bezradny w poważnych przypadkach. Napewno nie kupie już nigdy żadnego RENAULT!!!!!!!!!!!!!!!
Trafiłem na wyjątkowo awatyjny egzęplarz w ciągu pierwszego roku miałem kilkanaście poważnych napraw iawarii, większość na dodatek nieudolnie naprawianych przez serwis(nie polecam Auto-Lider Kalisz.Naprawiane lub wymienane było: -pompa wtryskowa po 30000km -wtryskiwacze -elektrozawór ciśnienia -EGR -moduł ABS -2x rozrząd
od początku jest głośna słychać łożyska(wg serwisu jest ok), na zimno i nietylko biegi wchodzą z oporami
drogi trzyma się dobrze nawet przy dużych prędkościach, wersja wzmacniana jest zatwarda jak na nasze drogi. Wymieniana była już kolumna kierowniczą
Nie mam zastrzeżeń za wyjątkiem wstecznego lusterka.
Dobra szczególnie lewarek biegów. Przydałyby się podłokietniki.
Nagrzewanie auta dość dobre i szybkie z przodu kabiny na tylnym kłopoty z dogrzaniem w mrożne dni. Klima za to działa bez zarzutu.
Kierowca jedzie komfortowo, pasażerowie już mają gorzej z przodu ciasno, z tyłu mała widoczność
Wyciszenie silnika dobre, za to hałas robią w środku klekoczące plastiki oraz przy dużych prędkościach opory powietrza
Zużycie paliwa dość dobre jak na tak duże auto i osiągi.Ceny przeglądów jak i części b.wysokie.Ilość psujących rzeczy przerażająca a jakość napraw i ich skutek nie efektywny.Maksymalny okres użytkowania to 2 lata, po gwarancji szybko sprzedawać(wysoka utrata wartości)
Na początku wydaje się, że jest dobrze i patrząc na wszystkie dodatki to można pomyśleć, że to wręcz okazja. Zakładając natomiast intensywną eksploatację i użytkowanie tego auta po gwarancji szybko zaczniemy przepłacać za to auto bo ceny usług w serwisie oraz części są b.drogie a awarie prędzej czy póżniej się pojawią. W moim przypadku pojawiły się naprawdę wcześnie i przy przebiegu 110tyś.km mam już zdanie na temat tego auta w pełni wyrobone.
Non stop coś się psuje, trzeszczą plastiki, klekoczą odsuwane szybki w bocznych oknach, klekocze kratka.
Popsuło się wiele istotnych rzeczy tj.: -pompa wtryskowa(wymiana) -wtryski -elektrozawór -moduł ABS -kolumna kierow. -fotel kierowcy(złamał się podczas jazdy) -Alternator się przepalił -pękł wspornik pompy wtr. -2x wymienany cały rozrząd Zlokalizowanie i usunięcie usterki zajmuje serwisowi czasami dużo czasu np. moduł ABS-u wymieniono dopiero po 10 miesiącach!!!!!!!!!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 90KM 66kW [l/100km]

Renault Trafic II Furgon