Ocena kierowcy - Renault Trafic II Kabina

Silnik 1.9 dCi 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Renault Trafic II Kabina 1.9 dCi 100KM 74kW 2001-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fenomenalne własności jezdne
Niezły silnik. Wibracje jak na dizla na przyzwoitym poziomie, głośność - zdecydowanie za duża. Mimo skromnej mocy nieźle przypiesza i do ok. 155 daje radę na autostradzie. Max. predkość jaką udało mi się ku mojemu zdziwieniu rozwinąć - 180! - po dłuższym rozbiegu i lekko z górki.
Ktoś napisał, że to źle jeździ. Jestem zdziwony, bo wg mnie jeździ rewelacyjnie - jak dużą i wysoka osobówką. Mam poczucie dużej pewności prowadzenia na prostej i na łukach i to niezależnie od prędkości. Mam wrażenie, że gdyby silnik był mocniejszy o np. 100 km to tym autem dałoby sie jeździć niezwykle dynamicznie. Tłumienie nierówności - bardzo dobre.
Swietne lusterka, świetna widoczność przez szyby.
Godne pochwały - miejsca na butelki w desce rozdzielczej. Radio montowane fabrycznie - szajs! Kompletnie nieintuicyjna obsługa. Co mi się jeszcze nie podoba - boczne drzwi - ich zamykanie wymaga sporej siły. Tylne siedzenia i przednie dla pasażerów - niewygodne!
Mój egzemplarz nie ma niestety nawiewu na tył. Przestroga dla kupujących - nie kupować bez tego, bo pasażerowie was zamordują.
Co tu dużo gadać. To wielka fura i można pół chałupy zapakować. Bagaże, które zwykle zajmują cały bagażnik w osobówce tu można po prostu pyrgnąć byle jak i jeszcze rower się zmieści.
Mam duże wymagania. Niestety nie jest dobrze. Do 120 jeszcze da się znieść, ale powyżej to już przesada. Szczególnie męcząca jest długotrwała jazda po autostradzie z prędkościa 150-160.
Przebieg jak dotąd mały. W zasadzie nic się nie dzieje. Ceny przeglądów - nie wiem bo to samochód firmowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 100KM 74kW [l/100km]

9,6