Ocena kierowcy - Rover 200 III

Rovero, 17 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1996
Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Autem w ciagu 4 miesięcy przejechałem 10 tyś km. To skłoniło mnie do umieeszczenia kolejnej oceny w tym serwisie, tym razem mojego nowego nabytku. Autko napradę godne polecenia, niezawodne, mocne, oszczędne.. i wbrew mitom.. tanie w eksploatacji. POLECAM
Na piątce zbiera się nawet z 50km/h, pracuje równo i cicho.. niektorzy Twierdza ze pracuje glosno ale proszę pokazać auto ciche przy 4 tyś obrotów? Polecam jednostkę 1.4 16V!!! 103 KM przy tej masie to doskonaly stosunek masy do mocy :)
Skrzynia ok dobrze dobrane przełóżenia, czasem problemy z wbiciem wstecznego, a raczej jego wyskakiwanie.. warto trzymać wsteczny aż do ruszenia.. wtedy jak już zaskoczy to nie wyskoczy :)
Mam mieszane uczucia.. .auto prowadzi się znakomicie, dobrze trzyma się w zakrętach, niemal wogole nie czuję dziur podczas jazdy. Bierze się to z bardzo miękkiego zawieszenia, co za tym idzie auto ma lekki przechył przy szybkich zakrętach... mi osobiście ta miękkość odpowiada, jednak nie kązdy to lubi.
Przód i boki znakomicie. Lusterka boczne są zbyt małe, jednak lusterka wsteczne rekompensuje nam tą widoczność. Widzę, że kobiety maja problem z cofaniem w tym aucie, ale można przywyknąć.
Wszystko pod ręką. Bardzo dobrze zaplanowane wnętrze, wygodne i nie męczące ani kierowcy ani pasażera.
Rower ma podwójny obieg wieć gdy auto jest zimne ciecz chłodząca nie dociera do chlodnicy. Pozwala to bardzo szybko zagrzac silnik co za tym idzie we wnętrzu auta bardzo szybko robi się ciepło zimą :) Szyby nie parują podczas jazy co znacznie wpływa na bzpieczeństwo :)
Siedzialem dwa razy z tyłu (mam 3d) i dla dorosłych osób trochę za mało miejsca. cyba że ktoś ma mniej niz 180 wzrostu. Jeśli chodzi o kierowcę to regulowana wysokość kierownicy znacznie ułatwia dobranie odpowiedniej pozycji za kierownicą.
auto bardzo ciche. Osobiscie mialem problem ze skrzypiącymi platkami [rzy zamku bagażnika, ale demontarz i naklejenie pianki pomogło to wyeliminować. Silnik przy niskich obrotoach praktycznie nieslyszalny.
Jeśli ktoś potrafi jeździć ekonomicznie to auto spali bardzo mało. ok 6 litrów, nie wiecej w trasie, 8 litrów miasto. Ja osobiście mam ciężką nogę więć 103 konie swoje wypć musi :)
Auto bardzo dobrze sie prezentuje i zwraca na siebie uwagę. Jest bardzo dobrze wykonane, lecz trzeba o nie dbać, ponieważ koszty dużych usterek mogą być ogromne. Jeśli auto jest zadbane i dbamy o nie, to koszty części eksploatacyjnych nie zaszokują nas gdyż nie są o wiele wyższe od np Renault Megane
Nie jest źle, wężyk od spryskiwacza jest za mało elastyczny i na złączeniu klapy z dachem często pęka, zatem należy założyć bardziej giętki element i jest ok. Pozatym padł czujnik światła wstecznego w skrzyni.. koszt 50 zł i 20 minut pracy.
Należy uważać na rozrząd! Wszelkie objawy zużycia paska nie mogą być lekcewarzone! Ja osobiście miałem tylko wyciek z popy wodnej, jednak stało się tak dlatego, że nie wymieniono jej podczas wymiany rozrządu co jest duzym błędem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]

7,4