Ocena kierowcy - Saab 9-3 I Hatchback

SiM, 14 lat temu
Silnik 2.2 TiD 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Saab 9-3 I Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo wytrzymałe i komfortowe.
Silnik : zapowietrzanie układu paliwowego
Auto w cenie golfa :), koniecznie przed zakupem golfa z tego okresu przejedź się saabem napewno będziesz mile zaskoczony/a.
Demonem nie jest, ale napewno jest bardzo elastyczny szczegolnie od 3-go biegu w góre. Wyprzedzanie na 5-tym biegu nie sprawia kłopotu. W trasie jest duzo ciszej niż w mieście, ale to przecież diesel :)
Na razie nie miałem z nią żadnych problemów.
Zawieszenie oceniam na bardzo dobre, wahacze przednie wymieniałem po przejechaniu 80.000 km.
Jak ktoś ma trochę doświadczenia i odwagi to parkowanie tyłem nie powinno mu sprawić kłopotu :)
Bez zastrzeżeń :) Latem chłodno, zimą upał :)
Z przodu jest bardzo komfortowo, z tyłu już dużo gorzej. Dobre auto dla rodziny z małymi dziećmi. Ogromny bagażnik, a na nogi dzieciaki nie potrzebują zbyt dużo miejsca :)
Na wolnych obrotach i rano to trzeba się trochę przyzwyczaić, ale w trasie jest już dużo lepiej. Przy 140 km/h pełna kultura pracy.
Przejechałem kiedyś 800 km jednego dnia po polskich drogach i spalanie wyszło 5 litrów. Nie przekraczałem 100-wki, ale to taki eksperyment był :) Normalnie jeżdżę w trasie do 140-tu 3.000 obr/min. Zdrowo dla silnika i całkowicie mi wystarcza.
Niedrogie kultowe auto z dobrym wyposażeniem.
Przy przebiegu 157 tyś km wymieniałem turbinę. Od jakiegoś czasu mam problem z zapowietrzaniem się układu paliwowego. Niby nic poważnego, ale strasznie denerwująca usterka. Samochód musi byc w ciągłym użytkowaniu bo jak jeden dzień postoi to jest problem z odpaleniem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TiD 125KM 92kW [l/100km]

6,8