Ocena kierowcy - Saab 9-5 III

Silnik 2.8 V6 Turbo 300KM 221kW
Rok produkcji 2010
Saab 9-5 III 2.8 V6 Turbo 300KM 221kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Natychmiastowa reakcja pedał gazu / koła
Układ hamulcowy : Auto waży ponad 2 t. Oryginalne tarcze gna sie i z czasem biją, po spotkaniu z wodą. Tylko dobre marki wetylowane, nawiercane etc.
Samochód posiada wszystko co sie oczekuje od tego typu auta, brak automatycznego dotykania drzwi i elektrycznie zamykanego bagażnika.
Elastyczny, zwinny i to co najbardziej cieszy. Ciągła moc pod pedałem gazu. Wyprzedzanie jest przyjemnością. Jedyny minus to ograniczenia w przepisach ruchu drogowego. Czasami leje e85 i 95pb w proporcjach 2/3 i 1/3. Nie zauważyłem spadku mocy, natomiast zasięg km. - spalanie wyższe o jakieś 15%
Dla leniwych, łopatki posiadam nie używam. Chyba ze raz do roku w alpach, na zjazdach z gór.
Brak uwag, dobrze czyja sie drogi, precyzyjny.
Siedzi sie dość nisko, przednia szyba nie Jastrzębski za duża, kokpit wysoki do tego dość nisko umieszczone lusterko. Gdy jestem pierwszy na światłach. Na sygnalizator patrzę przez szyberdach. Widok z tylu tez skromny, na szczęście rzadko sie tam zagłada, chyba ze za wideoradarem
Wygodne , przestrzenne, siedząc na tylnich siedzeniach wysokiej osobie ma sie wrażenie podtrzymywania podsofitki głowa.
Działa nie mam uwag, może tylko to ze temperaturę podnosi się o stopień tzn. 19,5 / 20,5 / 21,5 nie mam w swoim modelu równych wartości
Posiadam 4 osobowa rodzine ( dzieci 2 i 10 lat ) moge z nimi przejechać Europę nie narzekają
Słychać opony, i to nawet te najcichsze oraz powyżej 180 szumi szyberdach ( gwizd nad głowami )
Tak jak w przypadku xwd 2.8 l - 300 km - musi coś jeść, części niska normalna cena, patrzy insignia.
Za te pieniądze trudno było by w podobnym wyposażeniu i mocy coś znaleźć w BMW lub Mercedesie, a naprawdę wysokie bezpieczeństwo.
Nic jeszcze nie robiłem poza planami i klockami. Przejechałem 55 tyś.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 Turbo 300KM 221kW [l/100km]