Ocena kierowcy - Saab 900 II Coupe

reggie, 13 lat temu
Silnik 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 1994
Saab 900 II Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Mega wygodne fotele, jazda 500km z jednym ktrótkim postojem i brak bólu pleców
Wygodny - na drogach dobrej jakości, na dziurach telepie ze względu na twarde zawieszenia. Wyposażenie pełne - ABS, el. szyby, el. lusterka, automatyczna klimatyzacja, skóra, podgrzewane fotele, podgrzewane lusterka, zmieniarka 6CD. Niesamowicie wygodne fotele i gigantyczny bagażnik
Od razu zaznacze, że jest to moje pierwsze auto. Silnikiem jestem zachwycony, na biegu jałowym praktycznie niesłyszalny, przy szybkim przyspieszaniu słychać tylko świst turbiny, dzięki której jest elastyczny. Z pewnością odstaje od współczesnych standardów (konstrukcja sprzed blisko 20 lat), ale w latach swojej młodości konkurencji na poziomie nie miał
biegi wchodzą wyjątkowo łatwo, troche gumowo. Początkowe problemy z 5-tką. Myślę, że to ze względu na wiek, droga to niej jest nieintuicyjna (zazwyczaj maksymalnie w prawo i do góry). Tu jest \"troche\" w prawo i do góry :D
Precyzyjne prowadzenie, a po wymianie wahaczy powinno być jeszcze lepiej
Długa maska, ale na szczęście jest regulacja wysokości fotela kierowcy. Do tyłu na wyczucie, gdyż tyłek jest gigantyczny.
Z zamkniętymi oczami można znaleźć włączniki świateł, radia czy sterowanie klimatyzacja
Klimatyzacja spisuje się bardzo dobrze (automatyczna), w deszczowe dni rewelacyjnie, nawet gdy wykorzystuje wyłącznie nawiew. Niestety samochód jest koloru czarnego i ma czarną skórzaną tapicerkę i w letnie dni gdy jest nagrzany nie daje rady, ale OK!
Tu nie ma zastrzeżeń, z przodu i z tyłu miejsca pod dostatkiem. Oczywiście dla 4 osób, bo w pięcioro to chyba w każdym jest przyciasnawo
Wyciszenie na nienajlepszym poziomie. Przy prędkości ok 130 km/h słychać mocny szum powietrza. Jednak nie jest to męczący dźwięk silnika lecz opory powietrza i opon
Zużycie paliwa - kwestia sporna. Osoby które nigdy nie jeździły takim mocnym silnikiem powiedzą, że dużo. Ale myślę, że jest to standardowe spalanie jak na moc / osiągi auta i przede wszystkim jego dużą masę. Spalanie różni sie w zależności od miasta i od wykorzystania klimatyzacji. Trasa 8 litrów (klimatyzacja + 0,5) Miasto (przy normalnej jeździe ok 10,5 - 11 klimatyzacja + 2 litry w lecie) ceny napraw takie jak w przypadku innych marek, ceny części niestety wyraźnie wyższe od konkurencji
Bardzo zadbany kilkunastoletni egzemplarz kupimy taniej niż Audi A4 czy BMW 3 w podobnym stanie
Ciężko mi oceniać, mam go dopiero 3 miesiące. W tym czasie przepaliła się żarówka dla pasażerów z tyłu oraz jedna z podświetlających panel klimatyzacji
Podczas pierwszej długiej podróży (ponad 500 km) padła turbina (koszt regeneracji z montażem - 940zł), mimo iż wydawała się być w bardzo dobrym stanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW [l/100km]

10,3