Ocena kierowcy - Seat Alhambra II (7N) Van

Michał, 5 lat temu
Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2018
Seat Alhambra II (7N) Van 2.0 TSI 220KM 162kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie brzmi, dynamiczny i nie pali tak dużo, jak się spodziewałem.
Inne : Piękne 18-calowe felgi w wersji FR i świetna, mała i wygodna kierownica.
Inne : Nie mam.
Świetne, dopracowane auto. Brakuje kilku nowinek technologicznych, których poskąpił VW, np. aktywny tempomat. Ale generalnie to nie przeszkadza. Wygodne na codzień i w długie trasy. Polecam tylko i wyłącznie z najmocniejszymi silnikami. 1.4 TSI to w tym aucie nieporozumienie.
Fajnie się zbiera i daje sporo frajdy (jak na VANa). Wyprzedzanie nie jest problemem. Ja wybrałem benzynę, bo w mieście jest bardziej dynamiczna od 2.0 TDI. Spalanie - w mieście 11-12 (dynamiczna jazda nawet 15-16), na trasie krajowej 7,7-8,0, na autostradzie 8,5-9. Przy aucie ważącym 1,8 tony + 4 pasażerów i cały bagażnik - wynik uważam dobry.
Klasyka gatunku. W trybie sportowym daje trochę zabawy. Bez uwag.
Mam wersję FR, więc zawieszenie jest obniżone i utwardzone, ale wciąż dość komfortowe. Nierówności wybiera cicho i sprężyście. W zakrętach pewne. Oczywiście nie polecam rajdowej jazdy górskiej. To nie to auto. To mistrz autostrad i długiego dystansu.
Ciężko coś powiedzieć po 3 miesiącach. Na ten moment - bez uwag.
Duże okna w każdym kierunku i do tego kamera cofania. Sama kamera mogłaby mieć lepszą jakość, ale na potrzeby parkowania w zupełności wystarczy. Lusterka zew. - dobry kompromis. Zapewniają dobrą widoczność.
Mam tu tylko dwie drobne uwagi. Po pierwsze dachowy schowek (wersja ze szklanym dachem) na okulary zmieści tylko małe egzemplarze. Po drugie półeczka za skrzynią biegów jest bardzo płytka, więc ciężko ją wykorzystać. To idealne miejsce na telefon, a przez małą głębokość dość znacznie wystaje. Ma to jednak tylko znaczenie estetyczne, bo telefon trzyma się tam pewnie.
Trójstrefowa klimatyzacja robi swoją robotę. Auto sprawdziło się w śródziemnomorskich, letnich upałach. Zero uwag.
Miejsca jest bardzo dużo. Zdecydowałem się na wersję 5-osobową. Bagażnik to w zasadzie szopa na kołach. Z przodu pasażer może wyprostować nogi (przy wzroście 170 cm). Świetnie sprawdzają się zintegrowane foteliki. Polecam je dla dzieci 4/5+. Fotele wygodne, nie męczą w trasie.
Do 140 km/h jest bardzo dobrze - oczywiście biorąc pod uwagę gabaryty auta. Mam porównanie do VW Tourana w Highlinie, to Seat jest znacznie lepiej wyciszony. Generalnie dochodzą głównie odgłosy związane z opływającym powietrzem i silnik, przy wyprzedzaniu (ale akurat, to na plus, bo brzmi fajnie).
Nie jest to auto tanie w utrzymaniu. Zbiornik paliwa ma 70 litrów, więc zatankowanie tego potwora to znacznie ponad 300 zł. Ubezpieczenie przy tej wartości to też kilka tysięcy, ale uważam, że warto.
W tej cenie nie dostaniesz nic lepszego, co da Ci taką przestrzeń, dynamikę i jakość. Dodatkowo 5 lat gwarancji bez wyłączeń (do 150 tys. km). Auto solidne, dopracowane. Zdecydowanie warto.
Nic.
Nic. Zdecydowanie za wcześnie, by o tym pisać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 220KM 162kW [l/100km]

10,6