Ocena kierowcy - Seat Arosa II

wlasciciel arosy, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Seat Arosa II 1.0 50KM 37kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Stylistyka wnętrz! przestronnosc tego maluszka.
Auto spełniło moje oczekiwania. Potrzebowałem auta z małym silnikiem i małymi gabarytami. Codziennie przeciskam sie 2 metrowej szerokosci uliczką pod swoją kamienicę. Auto szersze musialbym zostawiac gdzies na miescie!! a tak stoi pod domciem. Zawsze myslałem nad kupnem polo, teraz wiem ze byłby to błąd. Arosa w srodku jest identyczna jak polo, mniejsze rozmiary dają jej jednak wiecej dynamiki, jest rowniez tansza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są bardzo duze drzwi przednie, zapewniają one doskonały dostęp do wnętrza pojazdu.
silnik bezproblemowy.czysty i wogole nie pali oleju, staram sie trzymac go w granicy 2200 - 2500 obrotow, biegi zmianiam przy max momencie 3000 dzieki temu raczej go nie żyłuję, i nie obciązam za małymi obrotami. Do 3 biegu bardzo zwinne ale na 4 i 5 juz cieniutko, denerwuje mnie to zwlaszcza gdy wyprzedzam tiry przy predkosci od 80 km
Ze skrzynią biegów raczej nie ma problemów. Po przejechaniu 20tys km nie bylo ani jednego zgrzytu na bigu1-5. Biegi wchodzą precyzyjnie.Jedyny problem to wsteczny. Raz na tydzien zle wchodzi, ale to ponoc normalne w kazdym aucie.
Samochód bardzo dobrze trzyma sie drogi. Spokojnie pociągnął na prostej 160 km z groszami (testowalem dwa razy) Nawet przy tej predkosci nie ma duzych problemow z utrzymaniem auta, co mnie zaskoczyło! Nie zmienia to jednak faktu ze 160km to juz prawie max obroty dla silniczka heheh ;)
Widocznosc doskonała, autko konczy sie praktycznie na szybie tylniej,
Jak na miasto...lepszego nie ma.
dmuchawa i wentylacja bardzo wydajne, ale w moim modelu nie znalazłem filtra kabinowego!!! jestem pewien ze auto nie bylo bite, a mimo to filtra brak.
Mysle ze jak na te gabaryty to rewelacja. Auto jest male a ma duzo miejsca w srodku. Kosztem bagaznika oczywiscie
do 3000 tys obrotów rewelacja... potem robi sie glosny.... ale i tak jest duzo lepiej niz w starletce czy micrze
Auto wazy prawie tone wiec jak na swoją mase nie jest zle. w trasie najmniej paliła 5,6 litra (ale to przy 90 km) z wiekszą iloscią osób i po miescie jest duuzo gorzej, az balem sie to sprawdzic.mysle ze srednio pali jakies 6,5- 7 litrow w jezdzie mieszanej z pasazerem. Jesli chodzi o ceny napraw to nie mam pojęcia bo od 7 miesiecy wydaje kase tylko na paliwo.
Auto drogie ale warte swojej ceny,
Jak na razie musialem przykleic gałkę rączki od opuszczania szyby "kropelką"...urwała sie. Kupując auto zauwazylem ze z odbojów spadły plastikowe ochraniacze na amortyzatory (jest to normalne a arosach i lupo z tego co widzialem), przykleiłem je super glue i tak sie trzymają juz 7 miesiecy (a jezdze co dziennie do roboty w 4 osoby)
Jak na razie bez oznak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]