Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Kurek_xx, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Seat Cordoba II Sedan 1.6 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik
Samochód dla młodej osoby, lub małej rodziny. zadbany i nie \"wymęczony\" egzemplarz posłuży długo.
Pracę silnika jak na tę pojemność, oceniam wyśmienicie, z tą mocą jednostka świetnie daje sobie radę nawet z pełnym obciążeniem. Wiele kierowców zdziwiło by się, że tak mały silnik może być tak żywiołowy, pozatym pięknie brzmi na wyskoich obrotach. Jeśli serwisowanie silnika przebiega odpowiednio, odwzajemnia się bezawaryjnością.
czasem przy szybkiej zmianie biegów drugi bieg haczy, pozatym wszystko dobrze. Jedyne co bym zmienił w skrzyni w tym aucie to dołożył bym szósty bieg, piątka jest zdecydowanie za krótka, wg. mnie powinna być szóstka w roli nad biegu ktory pozwolił by zmniejszyć obroty silnika w długich trasach. Tylko szostki mi brakuje, pozatym spełnia swoją role.
Precyzyjnie się prowadzi, jedynie tyle zawieszenie utwardziłbym nieco. Na większych wybojach nieco hałasuje paraca zawieszenia, ale to chyba normalne.
Przez tylnią szybe cofając mało widać, ale po kilku cofaniach można nabrać wprawy i wiadomo ile cofnąć.
Nie mam się do czego przyczepić, w zasadzie wszystko jest tam gdzie bym się tego spodziewał.
Mam model z klimatronicem, nawet jak szyba zaparuje, szybko dzięki klimatyzaji znika para.
Prawde mówiąc auto dla dwójki dorosłych i dwojki dzieci. Tylko tak można komfortowo i wygodnie podróżować tym samochodem. Niestety jest ciasno. Rekompensuje to wielki bagażnik który naprawde wiele pomiści.
Przy prędkości ponad 160km/h słychać delikatny szum, pozatym powinno być słychać delikatny \"wark\" silnika benzynowego:)
wiadomo, w trasie spala bardzo mało, w mieście z klimatyzacją ma apetyt około 9l ale warto :)
z pewnością lepsza oferta od niemieckich \"braci\"
linka sprzęgała strzeliła na podwórku, pozatym nic oprócz części eksploatacyjnych nic jeszcze nie naprawiałem.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 101KM 74kW [l/100km]