Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Silnik 1.8 T 20V 4 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Seat Leon I Hatchback 1.8 T 20V 4 180KM 132kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność i spory ciąg
Karoseria : Parownie szyb (uszczelki drzwi lub przez filtr kabinowy)
Przeniesienie napędu : Sterownik HALDEX (padł czujnik wart 50 zł a że sterownik jest nierozbieralny to trzeba wymienic cały za 3500 PLNów
Ogólnie niezawodny ale wymaga dbania o niego (oleje, filtry, diagnostyka no i TURBO) Jeżeli nie używasz najtańszego badziewia to będzie ok. Dla zobrazowania mój ma ponad 140 tys km a zmierzona moc to ponad 183 KM i 237 NM czyli parametry nowego auta :)
P0 140 tys km zmieniać można jednym palcem. No i ten 6 bieg się przydaje :)
Przy napędzie 4x4, układzie ESP, dobrych oponach i sprawnych amortyzatorach trzyma prawie jak gokart. Mam nieseryjne amortyzatory bo gazowe Bilsteiny B6 i jest dosyć twardo i czasami na naszych kochanych drogach to wkurza ale przy względnie równej drodze
Parkowanie tyłem utrudnione. Warto może zainwestować w czujnik parkowania
Wszystko na swoim miejscu bez zbędnych bajerów
Trochę parowały szyby i podobno to częsta usterka + zimą nagrzewa się trochę długo
Przy gabarytach 190/100 kg nie ma problemu a wręcz jest wygodnie.
Komfortu limuzyny nie ma ale przecież nie ta klasa samochodu ;) Dźwięk mógłby być trochę bardziej sportowy bo mój na jałowym biegu trochę klekocze i podobno to normalne
Paliwożerna bestia ale przy frajdzie z jazdy można mu wybaczyć
Parowanie szybek, sonda lambda, nieszczelność w jednej z "rurek" przy zaworze DV (usterki nie powodujące uziemienia auta ale za przeproszeniem upierdliwe przed naprawą). Póki co po usunięciu nie pojawiły się znowu więc oby tak dalej
Wszystko byłoby na 5 gdyby nie sterownik HALDEX. Zepsuty mały czujnik temperatury w środku wart pewnie ze 100 pln a do wymiany całość za 3500. Jeździć się da bez jakichkolwiek negatywnych skutków ale nie po to kupowało się 4x4 żeby nie działało ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 20V 4 180KM 132kW [l/100km]

11,3