Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback Facelifting

Marcin, ponad rok temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2018
Seat Leon III Hatchback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie, dynamika
Zawieszenie : przyjemność z jazdy
Inne : wyciszenie wnętrza
Bardzo przyjemny, ekonomiczny i solidnie wykonany samochód. Efektowny wygląd, wykończenie miękkimi materiałami jak na tą klasę pojazdu bardzo dobre. Bardzo ekonomiczny silnik, można spokojnie spalić 6-6,5 litra w mieście i zejść do 5,5l przy jeździe autostradą 120km/h co daje niebagatelne oszczędności. Silnik przyzwoity i wystarczający do tego pojazdu, może jedynie faktycznie czasami czuć "turbodziurę" jak wolno reaguje na wciśnięcie gazu. Prowadzanie, komfort i wielkość wnętrza bardzo dobre. Nawet bagażnik jak na hatchbacka duży i ustawny - mieszczą się dwie walizki, wózek typu "parasolka" i trochę mniejszych toreb. Z rzeczy które niemiło mnie zaskoczyły to wyciszenie wnętrza które przy szybszej jeździe jest jednak odczuwalne :( Wydaje mi się, że ma też dosyć cienką blachę którą można wgnieść palem na profilach zamkniętych. Drugim minusem który "bije" po uszach to obsługa głosowa - sprawnie działa i rozpoznaje polecenia (chociaż nie ma ich dużo...) , ale głos jest tragiczny, rodem 15 lat temu z pierwszych sytezatorów mowy. Aż zniechęca do używania i obsługi.
Bardzo ekonomiczny, odpowiednio mocny jak na ten samochód. Może delikatnie irytuje turbodziura, ale odwdzięcza się za to na stacji benzynowej.
Dobrze sie prowadzi, trzyma tor jazdy jak należy. Dla mnie wrażenia z jazdy są dobre, nie czuć nad wymiar nierówności naszych dróg.
wydaje mi się dosyć miekka i cienka
zarówno klimatyzacja jak ogrzewanie są wydajne i nie mam do nich uwag.
Chyba najsłabszy element pojazdu. Wyciszenie jest dosyć słabe i na dłuższą jazdę z większymi prędkościami jest irytujące. Rozważałem nawet dodatkowe wyciszenie na własną rękę.
Dosyć tanie serwisy i części eksploatacyjne. Nie miałem żadnych usterek wymagających zakupu części zamiennych. Niskie spalania zapewnia względny komfort na stacji paliw.
Pomimo upływu trzech lat nie potrafię wskazać innego samochodu podobnej klasy, o takim wykonaniu i ekonomice, który zapewni dobry komfort w tej cenie. Świetny wybór na pewno kupiłbym go ponownie.
- zapchana dysza spryskiwacza przedniej szyby - kilka razy zawiesiło się radio, przeinstalowano oprogramowanie
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]