Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback

barq, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR 184KM 135kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III Hatchback 2.0 TDI CR 184KM 135kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Samochód posiadam dopiero niecałe 2 miesiące przejechałem nim ok. 9tys km. Zacznę od minusów- jedyny jaki nasuwa mi się po dłuższych podróżach to lewy podłokietnik jest zbyt twardy. Poza tym praktycznie nie jestem w stanie niczego się doczepić. Samochód podobał mi się od dawna i od ok. roku planowałem zakup. Podczas dokonywania ostatecznego wyboru stwierdziłem, że kierowanie się wyłącznie sercem będzie głupie i sprawdziłem praktycznie większość aut do ok. 120tys. (Z wyłączeniem SUV'ow) W końcu obiektywnie mogłem stwierdzić, że Leon to to czego potrzebuję. Leon niczego nie udaje w grupie VW przy nudnym Golfie i wg mojej oceny nijakiej Skodzie jest on jedyną jasną gwiazdą na którą bardzo fajnie się patrzy a jazda to wręcz ciągła zabawa. Powiem tak właśnie wróciłem z weekendu dziś zrobiłem autkiem ok. 600km a najchętniej zszedł bym do garażu i pojechał tą samą trasę jeszcze raz :) Reszta oceny poniżej. Co do wyposażenia nie ważne w jakim silniku- DCC to pozycja obowiązkowa. Polecam w 100% nie ważne jakiej dopłaty to wymaga na prawdę warto.
Świetna konstrukcja. Na postoju wiadomo jest głośniejszy od tsi jednak przy dużych przebiegach sprawdza się znakomicie. Dźwięk nie jest męczący nawet przy większych prędkościach obrotowych daje się lubić (wiadomo nie jest to benzyna). Wyprzedzanie to wręcz bajka przy każdej prędkości z redukcją czy bez po prostu wciskamy gaz i gotowe. Polecam.
Daję tylko dobrze ze względu na 1 i R które czasami wchodzą z większym oporem. Reszta 5/5 po prostu skrzynia jest taka jaka powinna być. Dodatkowo powiem, że do silników 2.0 nie polecałbym skrzyni automatycznej ze względu na to, że ma skłonność do przesadnych redukcji i wydaje się jakby nie wykorzystywała całego potencjału silnika.
Nie ma co komentować Leon to klasa sama w sobie. Wersje 1.8/2.0 mają inną konstrukcje zawieszenia tylnego (nie jeździłem słabszymi) więc oceniając tylko te konstrukcje mogę powiedzieć że układ jedny jest świetny.
5/5 właściwie można by się przyczepić do widoczności z tyłu (ale to chyba normalne w autach tej klasy). Kamera załatwia sprawę stąd taka ocena.
Silniki diesla jak każdy wie mają problem z dogrzewaniem się przy niższych temperaturach. Póki co przy temp. do -5 praktycznie po przejechaniu ok. 1-1,5km w samochodzie czuć już ciepło więc daję maxa ponieważ pierwszy raz spotkałem się z tak świetnym ogrzewaniem w dieslu.
Samochodem podróżuję sam bądź z pasażerem. Powiem tak nic więcej nie potrzebuję jednak jeżeli byłaby potrzeba przewiezienia kogoś z tyłu za mną (ok 1,85m wzrostu) jest spokojnie miejsca dla osoby o podobnym wzroście więc myślę że jest gitara :)
Porównując do aut tej klasy jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Przy 140/150 słychać jedynie delikatny świst powietrza. Ważna uwaga opony które daje seat (przynajmniej mi takie dali marki na Bridg...) są cholernie głośne tzn kupiłem opony zimowe które są o niebo cichsze od letnich a nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim...
Czas pokaże ale myślę że nie będzie najgorzej
W tej cenie nie byłem w stanie znaleźć modelu który mógłby mnie odciągnąć od Leona. Wygląd/silniki/prowadzenie nic więcej nie potrzeba do szczęścia no chyba, że ktoś bardzo chce mieć odpowiedni znaczek na masce to już jego prywatny wybór.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 184KM 135kW [l/100km]

5,4