Ocena kierowcy - Seat Leon III ST

Rafał, 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2014
Seat Leon III ST 1.4 TSI 122KM 90kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Turbo benzyna to jest to ! ( po przesiadce z diesla - nigdy więcej diesla )
Nie zaznaczam doskonałe bo to nie jest BMW czy Mercedes ale w porównaniu jakości do ceny to dla mnie super. Kupiłem kombi za 72000, wersja style, po upustach . Ma wszystko co potrzeba. Wyposażenie wystarczające, frajda z jazdy, dobrze trzyma się drogi. Przesiadłem się z wiekszego starego A6 i powiem, że jeździ mi się lepiej , a miałem obawy, że będę tęsknił z A6.
Rewelacja. Jeździłem na jazdach próbnych Kia 1.6, Honda 1.8, Auris ... powiem, że to zupełnie inna jazda. Jeździ się prawie jak dieslem, zbiera się szybko, nie trzeba go męczyć obrotami. Teraz naprawdę widzę , że silniki benzynowe z Turbo to przyszłość.
Działa precyzyjnie, tyle :)
Super. W innych nowych autach zawsze denerwują mnie te długie przody, małe szybki z przodu. , tutaj tego nie ma i to się podoba.
Wpada się w fotel który trzyma i jest bardzo wygodny.
Działa :)
Z tyłu wystarczająco dużo miejsca.
Jest cicho! Nie słychać silnika na postoju.
Pisałem , warto ! Lampy LED + ładna nieoklepana sylwetka ( Octavia Golf są nudne).
Do dzisiaj. Delikatnie skrzypi pedał hamulca . Czekam może przestanie jak nie to jadę do serwisu. Innych wad nie znalazłem. Myślałem, że coś będzie skrzypieć, coś się poluzuje - na razie cisza spokój, zapach nowego auta :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

6,2