Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

Tomek_20, 15 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Fotele - są niezniszczale. Przez 10 lat użytkowania nie widać na nich śladów zużycia ani odkształceń. Poza tym bardzo dobrze się czyszczą i piorą. Podobnie jest z podsufitką i wykładziną.
Karoseria : Skłonna do korozji i kilku czułych punktach ( klapa bagażnika, okolice nadkoli )
Inne : Pęknięcie tłumika spowodowane jego korozją
Układ elektryczny : Wadliwy immobiliser
Silnik, mimo iż ma niedobór mocy i jest przestarzałą konstrukcją ( wałek rozrządu znajduje się w kadłubie ) jest dobry. W sam raz nadaje się do spokojnej, średnio szybkiej jazdy.
Ostatnio ją przeczyściłem i nasmarowałem, dzięki czemu lewarek chodzi bardzo lekko i zwinnie. Czasami tylko dojdzie do lekkiego zgrzytu za sprawą długich dróg prowadzenia. Co do lewarka, nie mam zastrzeżeń, jest poręczny i ergonomiczny.
Brak wspomagania znacznie utrudnia manewry, auto prowadzi się troszkę ociężale.
Widocznośc jest znakomita, bryła auta jest prosta; pozbawiona wszelkich fajererków stylistycznych, przez co widzimy wszystko i wszędzie.
Wnętrze jest bardzo ergonomiczne. Po kilku przejażdżkach z łatwością odnajdziemy nie odrywając oczu od drogi wszelkie przyciski i pokrętła. Mi przeszkadza trochę pokrętło regulacji wysokości świateł, które nie ma oświetlenia i na dodatek działa opornie. Kiepskie są ponadto obicia drzwi - są bardzo podatne na zarysowania.
Działa bardzo sprawnie i efektownie. Szkoda, że nie mam klimy.
Jak na auto tej klasy przestrzeni jest w sam raz. Z łatwością Skoda pomieści 4 osoby. W piątkę już jest gorzej. Bagażnik - bardzo foremny i pojemny.
Jeśli chodzi o wyciszenie wnętrza to jest ono zaledwie poprawane. Przy 100 km/h silnik zagłusza radio.
Silnik ma już swoje lata. W porównaniu do obecnych jednostek 1,3 pali dużo bo około 7-8 litrów na 100km. Części zamienne są tanie i ogólnie dostępne. Auto jest konstrukcyjnie bardzo proste i samemu można dokonać wielu napraw
Wiele plastików we wnętrzu jest podatne za rysy. Tylna klapa wykonana jest z gorszej jakościowo stali przez co jest skłonna do korozji w okolicach uszczelek.
Tylna klapa wykonana jest z gorszej jakościowo stali przez co jest skłonna do korozji w okolicach uszczelek. Rdza pojawia się także nad kołami i na tłumiku, który już raz wymieniałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

8,9