Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

pawel99970, 7 lat temu
Rok produkcji 1997
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : RDZA !
był to mój pierwszy samochód. Posiadałem egzemplarz z zainstalowaną instalacją gazową. Jeździł osie nim taniutko. Demonem prędkości to on nie był, żeby rozpędzić sie do setki trzeba było sie troche rozbujać :D. W mieście najbardziej uciążliwy był brak wspomagania, gdyby nie to było by nawet ok. Jednak najbardziej na minus dawały sie we znaki drobne userki, których ciągle przybywało. Nie wspominam już o rdzy która była wszechobecna(sypało sie wszystko: progi, tylnia klapa, maska, podłoga a przednich słupków prawie nie było)^^
Nie miałem wiekszych problemów z silnikiem, bardziej z instalacją gazową, która była mało proesjonalna.
Nie wiem czy to coś w skrzyni czy to łańcuszek ale ciągle coś dzwoniło. Dźwięk ustawał po wciśnieciu sprzęgła a poza tym OK
Ok
W miare dobra
Ok
Początkowo wentylator działał mi tylko na najwyższym biegu. Po wymianie czegoś tam (już nie pamietam co to było) wszystkie biegi już działały. Nagrzewał sie szybko, wiał też dobrze. Jednak bardzo na minus wypadała wentylacja podczas deszczu. Nie dość ze szyby masakrycznie parowały to jeszcze z nadmuchu tryskała WODA !
Przy wzroście 194cm jako kierowca nie narzekałem. Z tyłu nie wiem bo nigdy nie siedziałem
Bardzo słabe
Spalanie gazu ok. 10l na 100km, moim zdaniem to za dużo jak na taki silnik, lecz myśle ze coś mogło być z moją instalacją nie tak, w innych przypadkach pewnie to lepiej wypadało
Po samochodzie za 2tys nie ma co sie dużo spodziewać
Baaardzo dużo: wentylacja działająca tylko na 4 biegu, rozlutowany kabelek od rozrusznika, niedziałająca tylnia wycieraczka itd...
Może to nie wada fabryczna ale o niej napisze. Chodzi o instalacje gazową. Kupiłem samochód z już zamontowanym gazem. I jakiś genialny "Janusz" zamontował wężyk miedziany doprowadzający gaz z butli bezpośrednio przy łączeniu tłumika, który wisząc na gumach jest ruchomy. PEwnego pięknego dnia wychodząc z samochodu usłyszałem syczenie, co sie okazało wężyk sie przetarł... Poza tym bez większych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

9,7