Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

tomiqu, 18 lat temu
Rok produkcji 1997
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Auto dla osób nie wymagających wiele od samochodu. Ale jako auta używanego raczej nie polecam.
Silnik to stara skodowska konstrukcja zmodernozowana przez VW-na. Mój rocznik posiada wielopunktowy wtrysk co podniosło jego kulture i osiagi. Generalnie jego kultura jest przeciętna, założenie LPG nieco ją zepsuło. Elastyczność silnika bez LPG nie była tragiczna, LPG jednak ją psuje..niestety coś za coś.
Skrzynia nie jest najlepsza. Po 9 latach użytkowania nie co juz haczy aczkolwiek nie jest jeszcze tak tragicznie. Wsteczny bieg od nowości żle się wrzucał..dużo zależy od zastosowanego oleju w skrzyni.
Tutaj nie jest źle pod warunkiem utrzymania zawieszenia w bardzo dobrym stanie. Moja skoda wymaga juz wymiany amorków przednich , przez co nieco buja na zakrętach. Jako nowa pozytywnie mnie zaskoczyła swoją " przyczepnością".
Do przodu nie najgorzej do tyłu juz nie tak dobrze.
Niezła, wszytko tam gdzie byc powinno.
Wentylacja przeciętna, ogrzewanie niezłe. Zimą szybko czuc przyjemne ciepełko.
Przestrzeń z przodu jak na tę klasę niezła. Z tyłu na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Wiele większych samochodów ma mniej miejsca z tyłu od felicii.
Dla mnie wyciszenie niewystarczające. Powyżej 100 km/h wyrażnie słychać że nie jedziemy limuzyną..dodatkowe materiały wygłuszające na pewno by się przydały.
Zużycie paliwa przyzwoite. Na benzynie przy spokojnej jeżdzie po trasie spada do 5,5 l, przy szybszej w okolicach 110-120 podnosi się do 6-6.5l . W mieście nie mierzyłem. LPG odpowiednio przy spokojnej ok. 7,5 l przy szybszej ok.8,5. Średnio latem na LPG ok.10 l zimą nawet do 13...
Cena za używane chyba raczej wygórowana.
Niezawodnośc nie najgorsza ale.. raz mi staneła w trasie po padnięciu regulatora napięcia. Poza tym padła pompa wody, pompa paliwa, zawieszenie przednie też juz się prosi o remoncik.. Do wymiany sworznie wahaczy, amorki i końcówki drązków kierowniczych.Auto ma 100 tys przebiegu. Myślę że jak na polskie drogi i tak wytrzymała sporo..
Regulator napięcia - auto po prostu padło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

6,8