Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Michał, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Auto mam 8 miesięcy. Mimo dużych wątpliwości teraz wiem, że był to b.dobry wybór. Szczególnie z DSG. 150 KM daje naprawdę radę. Sprawdza się zarówno w mieście jak w długich trasach (ostatnio blisko 4 tys po Europie). Zaskakuje niskim spalaniem i komfortem nawet po kilkunastu godz za kierownicą. Z tyłu też nikt nie narzekał. Zdecydowanie polecam!
Dynamiczny, daje rade przy ostrym przyspieszeniu, a po stabilizacji prędkości włącza się tryb "dwucylindrowy" co jest niewyczuwalne, a znacząco obniża spalanie. Wg mnie zbyd czuła funkcja start/stop trzeba wyczuć moment żeby nie gasł co kilka metrów podczas bardzo powolnego poruszania się w korku. Skrzynia DSG jak najbardziej na plus. Po długiej trasie dolewałem 250 ml oleju. Wcześniej nie było takiej potrzeby.
Automat bardzo fajny. Płynna jazda, dobrze przerzuca. Jedyna sprawa to ostre przyspieszenie. Potrafi zbyt ostro zredukować i trzeba korygować gazem. Kwestia wyczucia jednak ogólnie ocena na plus.
Precyzyjny, wspomaganie jest dokładnie takie jak być powinno. Dobrze trzyma w zakrętach przy większej prędkości. W sumie tak jak w większości aut VW
Za wcześnie na większe osądy jednak nie zauważyłem nic niepokojącego.
Wg mnie b. dobra. Zarówno do przodu jak i w lusterku wstecznym i bocznych. W wersji liftback przydałaby się wycieraczka tylnej szyby. Czasami pogoda albo zwyczajny kurz potrafi ograniczyć mocno widoczność. Zdarzało mi się specjalnie zatrzymać żeby umyć tylną szybę.
Wszystko w jak najlepszym porządku. Typowo VW, a w związku z tym łatwy dostęp do wszystkich funkcji tym bardziej, że większością spraw da się sterować z kierownicy.
Zima łatwo się nagrzewa, a latem klima daje radę. Bez zastrzeżeń.
Jest zaskoczony pozytywnie. Wcześniej rozpatrywałem superb właśnie ze względu na przestrzeń. Tutaj jednak wystarczająco miejsca. Kierowca nie obciera sobie łokci z pasażerem, a z tyłu mimo odsunietego fotela każdy spokojnie wygodnie się ułoży. W liftbacku również zaskoczył mnie bagażnik jest naprawdę ustawny i spory.
Głośniej robi się na wyższych obrotach. W środku dość cicho ale silnik jak na benzynę wg mnie dość głośny. Tyle, że nie przeszkadza kierowcy i pasażerom nawet przy dużych prędkościach w środku jest OK.
Na te chwilę trudno ocenić. Auto bez awaryjne. Przeglądy są wliczone w cenę do 60 tys km. Spalanie jak na 150 KM i 1.5 pojemności moim zdaniem niskie. To zasługa "wyłączania" dwóch cylindrów. Nie widzę też po ponad 12 tys km jakiś zużytych elementów wnętrza, przycisków, pokręteł, klamek itp.
Koszt nowej to 80 tys wg mnie bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Miało być tylko rozsądnie, a wyszło na plus. Nie spodziewałem się aż tak pozytywnej oceny.
Albo mam szczęście, albo auto lepiej dopracowane od poprzednich wersji, dotychczas bez usterek. Żeby do czegoś się czepić to synchronizacja z google (navi itp) z tel jest tylko przez kabel USB do tego czasami ma problemy z szybkim połączeniem. Ostrzegali o tym w salonie. Mi to jie przeszkadza ale rzeczywiście tak jest.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]

5,7
6,9
5,4
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
5,8
Skoda Octavia III Liftback Facelifting