Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Tomek B., 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce ma brzytwa ! Auto staje w miejscu. Nie wiem gdzie to napisać ale zastanawiam się nad tym, czy 30 tyś. dla oleju to nie za długo? Dzwoniłem do serwisu i twierdzą, że producent tak zaleca ale on osobiście twierdzi, że nic nie stoi na przeszkodzie wymienić szybciej. Przemyślę to.
Bardzo obawiałem się tego zakupu, szukałem różnych opinii o SO 3. Dzisiaj co prawda przejechane niewiele ale mogę uznać, że jada próbna zaliczona. Mam żonę, która jest bardzo wymagająca i kiedy wsiadła po raz pierwszy do naszej nowej skody zakochała się w niej. Wcześniej mieliśmy VW borę 3 letnią (mówi, że lipa). O suzuki nie wspomnę - nigdy więcej. Wszystko zależy do czego ma służyć ten samochód. Jeśli ktoś chce nim poszaleć to odradzam - spalanie wzrasta nawet do 9 l/100km ! My jeździmy samochodem raczej spokojnie i np. jadąc na trasie zgodnie z przepisami do 90 km/h bez jakiś zrywów spalanie 4,8 l/100 km - jestem w szoku. Testowym jeździliśmy po mieście kilka razy to komputer pokazywał 7,5. Na autostradzie jechałem 130 jak bozia kazała - zużycie wyszło wg. komputera 6,3. Aha jechały 3 osoby dorosłe. Tu niestety drobna uwaga - komputer z lekka przekłamuje. Jeszcze go sprawdzam ale liczę że zamiast tych 4,8 trzeba będzie uznać 5,2 lub 5,3. Zakładaliśmy z żoną że jak będzie palił średnio 7 to będzie OK. Jest lepiej. Dalej - samochód jest mega wygodny, przestrzenny. Nie słuchajcie tych dziwnych negatywów. Auto warte zakupu.
Naprawdę cichy. Mam założone opony continental TS850 zimówki - w zasadzie podczas jazdy słychać tylko lekki szum tych opon, może miesza się z szumem silnika ale bardziej słychać opony. Problemów na razie brak.
Daję dobrze tylko dlatego, że mam skrzynię 6 biegową i to ciągłe zmienianie biegów. Powiem wam, że system proponuje mi jechać na 6 biegu już przy 65 km/h. Owszem stosuję się do tego ale w przyszłości pomyślę o automacie. Sama zmiana biegów - super nie ma się do czego doczepić.
Ktoś na forum pisał, że ta belka skrętna to lipa dlatego warto założyć koła 16 - tki. Nie wiem jak jest na np. 17 cali czy nawet 18. Nie mam żadnych obiekcji co do 16 calowych i jeździ się doskonale. Często przejeźdzam przez tory kolejowe jak wracam do domu. Suzuki grand Vitara pomimo że niby terenowa było gorzej. Nie chcecie wierzyć to nie ale skoda jest sto kroć lepsza!
Bardzo komfortowe auto. Kurczę, zgapiłem się i nie sprawdziłem, że mimo iż to jest średnia wersja skody to nie ma tam tylnej wycieraczki! Brakuje mi jej, ale to moja wina bo pewnie za niewiele bym miał.
Wszystko w zasięgu ręki. Jedna rzecz. Mam zamontowane GSM z głośnomówiącym. Przydała by się obsługa przy kierownicy. Drobiazg ale jak odbieram telefon to muszę na wyświetlaczu. Tak w ogóle to świetna sprawa GSM (za 600 zł. - bez anteny, kij z nią), radi bolero wystarczające bo nawigację trzeba byłoby dużo dopłacić.
Nagrzewa się bardzo szybko. Ale, mam podgrzewaną przednią szybę i teraz jak przyszedł mrozek to jak włączyłem ogrz przedniej szyby - coś nie zadziałało chyba muszę to dopiero potestować albo do serwisu pojadę niech to sprawdzą - tu daję ?.
Ja mam 173 cm a żona 150. Miejsca jest FULL!
Napisałem wyżej. Bardzo dobre.
Też pisałem. Ale dodam, że mam gwarancję przedłożoną o 2 lata i w zamian za to mamy przez 4 lata podstawowy serwis za darmo - filtry oleje płyny itp. Jednak jeśli np. trzeba będzie wymienić rozrząd - dopłacę.
Początkowo mój egzemplarz miał kosztować 90 tyś. Wersja ambition, podgrzewane przednie fotele, przednia szyba, pakiet amaizing, asystent parkowania, alarm, GSM, wycieraczki gumowe i kwiatek dla żony przy odbiorze samochodu na gotowo wyszedł - UWAGA: po negocjacjach 81.000 zł. Nigdzie indziej tego nie dostaniecie za tą cenę..
brak, no ta szyba do sprawdzenia.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]