Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Super
Polecam auto sprawuje się rewelacyjnie mam wersje Ambition z pakietem Amazing + GSM i Skórzna kierownica trójramienna. Wiec auto dobrze wyposażone, silnik naprawdę dobry 140KM i max moment obrotowy 250Nm od 1500obr/min daje kupę radości z jazdy w miarę lekkim autem, co zamiata konkurencję. Spalanie rozsądne przy dystrybutorze 6.2L na 100km jeżdżę rozsądnie połowa miasto bez korków połowa autostrada max do 120. Dla mnie liczy się przede wszystkim ekonomiczność. Jak czytam niektóre opinie to ręce opadają bo albo porównują Skodę z Audi lub mercedesem i piszą jakie to beznadziejne auto lub piszą to dilerzy konkurencyjnych marek że beznadziejny silnik brak mocy i elastyczności porostu brednie ludzi którzy nigdy nie jechali tym autem.
Silnik dobry elastyczny i ekonomiczny za razem, żwawo reaguje na gaz spalanie przy małym samozaparciu można osiągnąć katalogowe, przy normalnej jeździe ok. 1l więcej
Precyzyjna krótki skok dźwigni zmiany biegów kusi do dynamicznej jazdy
Bardziej twardy niż można się spodziewać po tym segmencie ale nie przenosi nić niepokojącego do kabiny , co przekłada się dobrym trzymaniem drogi
Dobra
Wszystko rozmieszczone intuicyjnie przemyślane do bólu i elegancko przede wszystkim
Climatronik rewelacyjny
Po prostu preria jako dwumetrowiec nie narzekam
dobrze do 120 rozsądnie do 140
Niskie koszty utrzymania prawie jak diesel
katalogowo z moim wyposażeniem 82 000 zł ja wynegocjowałem 72 000zł auto za te pieniądze to dobry wybór katalogowo nie sądzę
jak na razie nic odpukać w niemalowane
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]