Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

Maciej, 10 lat temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja. Moja pierwsza benzynka. Nie ciągnie od samego dołu jak diesel, za to ciągnie równie przez cały przedział obrotów. Duzy plus za dynamikę i spalanie !
W stosunku do poprzedniczki na plus. To mój pierwszy samochód benzynowy i jestem bardzo mile zaskoczony mocą i spalaniem. Nie można za tą cenę oczekiwać jakości BMW czy Audi. Jak na swoją cenę auto wykonane jest ok. Nie zauważyłem jakiś rażących mankamentów. Wielowachacz spisuje się rewelacyjnie na zakrętach. Spalanie bardzo mnie zadowala. Użytkuję auto zazwyczaj w terenie zabudowanym spalanie średnio 6,8 - 7,5. Na trasie przy normalnej jeździe zejdzie poniżej 6 litrów. Pakiet sport dynamic, warty swojej ceny i polecam bo siedziska rewelacyjne. Pakiet amazing opłacalny, aczkolwiek ksenony nie świecą tak ładnie jak nowa technologia ledowa zaproponowana przez Seata czy mercedesa ;).
Jestem bardzo zadowolony. 180 KM ciągnie i warczy ładnie. Spalanie jest przyzwoite. Zapomniałem już o dieslu.
Jest ok ale na zimnym trochę szarpie. Ale to chyba standard benzyniaków.
Nie mam zastrzeżeń. Przy dużych prędkościach trzyma się ładnie drogi. Przy parkowaniu w kopertę też żadnych problemów. Kąt skrętu ok.
Widoczność bardzo dobra. Z czujnikami parkowania zobaczysz wiecej :)
Rozkład plastików ok. Aczkolwiek za mały podłokietnik moim zdaniem.
Bardzo szybko się nagrzewa, choć to może zasługa garażowania.
duża duża duża ! w porównaniu z O II o wiele więcej miejsca na nogi. Bagażnik kosmiczny. zmieści się prawie wszystko :).
Tu już nie tak wesoło. Silnika nie słychać ale przy większych prędkościach około 130 km/h wzwyż, denerwujące szumienie.
Narazie ok. Problemów nie było. Serwisu jeszcze nie robiłem. A koszty paliwa są zadowalające.
Mogła by być trochę tańsza. Moja wersja elegance + amazing + sunset + dynamic + chrom + kilka drobiazgów wyszło niewiele poniżej 90k. Golfa VII z takim wyposażeniem chyba bym nie wyrwał.
Póki co brak. Oby tak dalej
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]