Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback

MilordOCP, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Liftback 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Opinia po 14 miesiącach użytkowania. Nadal jestem bardzo zadowolony z samochodu. Ma kilka drobnych minusów, ale o tym niżej. Ogólnie mocne 4+/5. Dla malkontentów przypomnienie - jest to samochód klasy kompakt, a nie rywal dla Passata/Mondeo itp.
Wystarczająco mocny, chociaż w najbliższych tygodniach jedzie na małego czipsa. Do normalnej jazdy wystarczający aż nadto. Zbiera się bardzo dobrze z każdej prędkości obrotowej. Spalanie super.
Bez zarzutów, dobrze zestopniowana. Długi 6 bieg, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. NA 5ym można jechać od 40 do 240 :)
Jest przyzwoicie. Twardy jak każdy VAG, ale przy ostrzejszym zakręcie potrafi bujnąć. W planach mam delikatna poprawę zawieszenia i obniżenie go, bo seryjnie jest dosyć wysokie i koło 17 cali wygląda z daleka jakby miało 14 :)
Nic nie można zarzucić. Dobre lusterka, wspomagane czujnikami parkowania, duże szyby. Ogólnie bardzo dobrze.
Kwintesencja VAGa. Wszystko w zasięgu ręki, bardzo łatwo zająć miejsce za kierownicą.
Przez wszystkie cztery pory roku wszystko w porządku. Wiadomo, że diesel zimą potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie się, stąd jedna ocena niżej.
Wystarczająca dla rodziny 2+2. Nikt nie narzeka, bagażnik bardzo duży. Przestrzeń dla pasażerów naprawdę wystarczająca. Młody siedzący za mną nie kopie mojego fotela :)
Rok temu wydawało mi się, że w tej kwestii jest super. Nie jest, jest przeciętnie. Za dwa tygodnie jadę na wyciszenie drzwi przednich, bp niestety bywa za głośno. Nie trzeba krzyczeć, ale jak na moje ucho jest ciut za głośno :) WYgłuszenie drzwi to okolo 600,-, podłogi prawie 3.000...
Jest naprawdę dobrze. Serwis w ASO, ale nie ksoztuje majątku (jeżdzę z własnymi olejami/filtrami). Spalanie na naprawdę świetnym poziomie. Jadąc w zgodzie z przepisami i nie wjeżdżając na autostradę można zejść do 4,0/100. Ciężko się tak jeździ, ale się da. Przy średniej z trasy (650km w 6h10minut) średnia wyszły równe 6,0/100 przy czterech osobach w samochodzie. Ostatnio na "niemieckiej autostradzie" :) na krótkim odcinku (250km)utrzymałem przy jeździe na tempomacie ustawionym na 190km/h komuter pokazał spalanie "od uruchomienia" na poziomie 6,9/100. Bardzo dobre warunki pogodowe, prawie bez wiatru. I to jest chyba maks dla tego samochodu pry normalnej eksploatacji. Z całego przebiegu średnia to 5,6/100km.
Ja jestem bardzo zadowolony. Dostałem dobry samochód w bardzo przyzwoitej cenie.
Czujnik ciśnienia oleje miesiąc po gwarancji :) Zdarza się. Koszt 300,-.
Na razie brak i oby tak dalej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW [l/100km]

5,1