Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Kombi

olek, 22 dni temu
Silnik 2.0 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2023
Skoda Octavia IV Kombi 2.0 TDI 115KM 85kW od 2020 - Oceń swoje auto
Mam dwa auta, oprocz skody mam jeszcze berlingo z 2023 roku. Ogolnie auto oceniam dosc pozytywnie po tych paru tysiacach kilometrow. Narazie nic sie nie wiesza jesli chodzi o elektronike, a tego sie najbardziej balem czytajac rozne opinie. Na plus silnik ktory pomimo niewielkiej mocy ma niezly momemnt obrotowy i jest calkiem dynamiczny jak na moj gust (jezdze rodzinnie i nie scigam sie na autostradach ani krajowkach). Mam skrzynie manualna i jest w miare ok, poza troche krotkim 1 biegiem. Domowilem wygluszajace szyby i auto na autostradach jest znosne choc nie wiem na ile to efekt szyb bo nie mam porownania. Najwiekszym plusem tego auta wg mnie i przyczyna dla ktorego je kupilem jest webasto. Nie mam garazu i auto uzytkuje glownie zona i rozwozi nim rano dzieciaki do szkoly przed praca. Nie bralem zadnych podgrzewabych szyb siedzen itp a zamiast tego wzialem webasto i sprawdza sie naprawde super. Oczysiwscie jak spadnie 20 cm sniegu to bez szans ale nagrzewa fajnie auto i silnik i rano bez problemu sie do niego wsiada i jedzie. Webasto tez fajnie sie sprawdza w cieple dni bo wietrzy auto. Mam tez pakiet na bezdroza i tez jestem zadowolony z tego - zawieszenie jest ciut wyzsze ale nie przeszkadza w jezdzie na zakretach ani autostrada. Hak jest polautomatyczny, wyskakuje na guzik a potem tylko trzeba go schowac wiec tez ok. Jesli chodzi o minusy to mam trojke nastoletnich dzieici i na rozinne wypady zabieram glownie citroena berlingo ktory ma 3 niezalezne fotele. W skodzie dzieciaki sie cisna dosc mocno a dodatkowo srodkowe dziecko ma prog miedzy nogami. Drugim minusem dla mnie jest tempomat, ktory jest jakis dziwny i toporny. W citroenie dziala duzo fajniej jesli chodzi o wlaczanie i plynnosc i szybkosc regulacji. Dodatkowo czasem jak wlaczam tempomat to mi hamuje auto i wlacza sie jakas niska predkosc. Nie zwrocilem uwagi kiedy dokladnie ale w citroenie mi sie to nigdy nie zdarzylo. Malym minusem dla mnie jest tez jakosc naglosnienia - nie jestem zadnym audiofilem ale wg mnie berlingo ma lepsze naglosnienie niz skoda. Spalanie bez szalu, pisanie ze jest to jakies super ekonomiczne auto jest wg mnie przesadne. Na trasie autostrada 1100km spalil mi srednio 6,3l (jechalem 120-130kmh przez wiekszosc czasu). Berlingo z duzo wieksza buda (wersja XL) i silnikiem 1.5 130km diesel, z pelnym zaladunkiem (5 osob i pelen bagaznik plus boks na dachu) spalil mi na trasie do francji okolo 6,5 litra po prawie 4 tys kilometrow. Wg mnie skoda jest super jako rodzinne auto ale dla 4 osob, przy 5 osobach jest juz ciasno.
dynamika fajna, spalanie w normie
skrzynia manualna, ciut za krotki 1 bieg
wszystko ok, pakiet na bezdroza
wolalbym zeby an newralgicznych miejscach byly jakies toporne plastiki, na przednim zderzaku juz mam ryse od drobnego dotniecia bramy
klasyczny uklad jak to w skodzie i VW
WEBASTO wymiata, zastepuje wszystkie podgrzewania
s przodu fajnie, z tylu ok dla 2 osob, dla 3 juz srednio
nie jest zle ale mam dokupione szyby wygluszajace, nie wiem jak byloby bez
narazie na gwarancji
cena dossc wysoka njak na zwykla octavie, kupilem dla webasto ktore bylo w ofercie a w wielu markach nie bylo
Narazie ok, chociaz w pierwsz ydzien po zakupie padly wycieraczki, okazalao sie ze w fabryce za luzno byly powkladane bezpieczniki, mobilny serwis zalatwil to w pol godziny
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 115KM 85kW [l/100km]