Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV RS Liftback

Skoda Octavia IV RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Auto sprzedane po trzech miesiącach zainteresowanie prawie zerowe , kolejnej skody vRS czy też innej skody nie zakupię pomimo zalet jak ktoś szuka auta dla przyjemnej odrobinę szybszej jazdy to nie RS to raczej auto z dobrymi danymi katalogowymi które nijak da się przenieś na drogę . Auto prowadzi się kiepsko ( mowa końcu o usportowionym / sportowym ? aucie nie cywilnym wozidle ) spalanie średnie mam 10,5l mało ? dużo ? to zależy od stylu jazdy ale jak wam ktoś kita wciska ze pali średnio poniżej 9l to jest emerytem lub kłamcą ewentualnie jazda przypomina formę kary i jedziemy jak gdyby było tu 1.0 tsi . RS trzeba traktować jako auto które raczej wygląda ( znaczek RS niby sporo KM i NM ale nic za tym nie idzie ) na fajne ale po 2 latach mało kto ma dobre zdanie na temat RS a ostrzegali mnie właściciele dawni RS O3 by trzymać się z daleka od tego auta . Układ hamulcowy który to po trzech hamowaniach puchnie prowadzenie takie jak w zwykłym 1,5 tsi sam się zastanawiam co robiłem na jeździe próbnej co mnie omamiło . Dodatkowo auto to władca lawet i setek wizyt w serwisie który to nie wie co z tym fantem ( octavią 4-gen zrobić ) niema tygodnia by cos nie doprowadziło do kolejnej nerwowej sytuacji ( usterki ) jak ja nie znosiłam tego auta . Cóż jeśli jednak szukasz dupowoza co lubi mechanika tak to auto dla ciebie .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 245KM 180kW [l/100km]

11,2