Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback

Adam, 7 lat temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Rapid II Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na silnik 1.2 to jest naprawdę dynamiczny i zarazem ekonomiczny. W moim poprzednim Punto II(60KM) było dużo gorzej - spalanie było około 1 litra więcej, a mocy prawie 2 razy mniej.
Zawieszenie : Stukanie w prawym tylnym kole po 6 tys. km
Powinni poprawić zawieszenie na bardziej miękkie i opuścić cenę o 5 tys. , wtedy byłoby idealnie.
Jak na silnik 1.2 to bardzo dynamiczny, wiem że często piszą że takie silniki to do kosiarki, ale według mnie sprawuje się całkiem nieźle. Myślę, że dla rozważnych kierowców to wystarczy, po co więcej jak i tak najszybciej można jechać 140km/h i to na autostradzie(ja często nią nie jeżdżę), a i tam spokojnie tym silnikiem można tyle sobie sunąć.
6 biegowa przekładnia, 1 bieg nieco za krótki ale nie przeszkadza mi to przy moim umiarkowanym stylu jazdy. Biegi wchodzą płynnie i mają dobre przełożenia. Skrzynią jestem naprawdę miło zaskoczony, 6 bieg na trasie to klucz do ekonomii.
Moim zdaniem zawieszenie jest zbyt twarde i przez to mało komfortowe, nie spodziewam się cudów przy aucie tej klasy ale mogłoby być naprawdę lepiej.
Widoczność OK. Jednak przy cofaniu(Liftback) proponuję wziąć te czujniki, ja nie żałuję.
Wszystko na swoim miejscu i łatwe w obsłudze, no ale nie jest to BMW serii 7 ani helikopter tylko Skoda Rapid. Fotek kierowcy mógłby być wygodniejszy, na dłuższym dystansie może dać w kość(dosłownie).
Za bardzo wszystko zaparowane przy wilgotnej pogodzie, klimatyzacja manualna - mogłaby być nieco mocniejsza.
Przy aucie tej klasy moim zdaniem doskonale, należy pamiętać, że to nie kompakt jak to często piszą, tylko klasa B+.
Do prędkości 110km/h dobrze, potem w miarę zwiększania prędkosci wyciszenie spada.
Jak na razie doskonale, dynamika niezła, a spalanie małe, do auta nic na razie nie dokładałem.
Dałem 52 tys. za opcję raczej standard + czujniki parkowania, komputer pokładowy, centralny zamek z pilotem. Powinno być z 5 tys. zł mniej moim zdaniem.
Bardzo lekkie stuki w prawym tylnym kole, jakby stabilizator. Nie wiem czy wada fabryczna, czy skutek jakiejś dziury, ciężko stwierdzić
Na razie brak usterek, ale przy tym przebiegu nie może być inaczej - bo gdyby była auto byłoby szmelcem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,1