Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

Marek, 4 lata temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2015
Skoda Rapid II Spaceback 1.2 TSI 85KM 63kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Całkiem fajne autko. Mało pali. Przy normalnej jeździe w cyklu mieszanym 6-6,5 litra to całkiem realny wynik. Przy jeździe ekonomicznej schodzę zwykle poniżej 6 litrów. Mała pojemność silnika to też mniejszy koszt OC. Niby mała moc silnika, ale gdy potrzeba docisnąć, to turbo zrobi co trzeba. Uniwersalne autko - i do miasta i na dłuższą podróż też się sprawdzi. Zrobiłem nim trasę ponad 1200 km w 5 osób i nawet nie było wielkiego dramatu. Dało się wytrzymać. Denerwujący jest podłokietnik, bo blokuje dostęp do hamulca ręcznego. Oby nigdy nie trzeba było go użyć w awaryjnej sytuacji. Bagażnik średniej wielkości, po złożeniu tylnej kanapy mamy jakieś 160 cm długości. Siedzenia niestety nie składają się na płasko.
Silnik pozytywnie mnie zaskoczył. Niskie spalanie, mała pojemność, moc wystarczająca ze względu na obecność turbiny.
Normalnie. Biegi wchodzą precyzyjnie, nie mam się do czego przyczepić. Jedynie wsteczny "do przodu" (czyli pod jedynką) trochę mnie denerwuje, ale to kwestia przyzwyczajenia.
4 letnie auto - brak śladów korozji
Dobra
Wygodne fotele przednie, tył trochę gorzej. Zegary fajne czytelne, przydatny wyświetlacz komputera. Brakuje mi śmietniczki/popielniczki w kabinie, choć nie palę.
Tutaj gorzej - dopiero po 4-5 km zaczyna dmuchać ciepłym.
Kierowca i pasażer mają sporo miejsca. Z tyłu dla trzech osób jest już dość wąsko, ale dwie dorosłe osoby w miarę wygodnie podróżują.
Na biegu jałowym silnika prawie nie słychać. Przy mocnych przyspieszeniach, gdy turbina zaczyna działać robi się już głośniej. Przy jeździe jednostajnej 130-140 km jest w miarę dobrze.
Super - to największa zaleta.
Nowego z salonu raczej bym nie kupił, ale kilkuletnie auto za połowę ceny już zdecydowanie warto.
Na razie brak usterek po 6000 km.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 85KM 63kW [l/100km]