Ocena kierowcy - Ssangyong Actyon Pick Up

luk-j-no, 13 lat temu
Silnik 2.0 Xdi 141KM 104kW
Rok produkcji 2009
Ssangyong Actyon Pick Up 2.0 Xdi 141KM 104kW od 2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : bardzo dobrze sprawuje sie w trudnym terenie
kupiłem to auto jako nowe wybierałem między: NAVARA, L200 i ACTYON SPORT niestety na HILUX nie było mnie stać... Obecnie po 38000km nie zamienił bym się na innego mało znana marka ale autko naprawdę świetne
bardzo dobry silnik diesla, niestety jak dla mnie 141 KM to troszkę za mało jak na 2t autko, ale planuje montaż CHIPA...
Mam 6 stopniową skrzynie automatyczną,która miała wadę fabryczną ale została szybko na gwarancji naprawiona. Jazda z automatem to wygoda i luxus, odbija się na spalaniu ale naprawdę warto :)
idealny na polskie drogi nawet duże dziury nie są problemem. I trzeba pamiętać że tylne zawieszenie jest na amortyzatorach a nie na piórach jak inne picupy dziki czemu jest jest miękko
siedzę wysoko, lusterka są duże więc wszystko widzę no chyba ze małe autka które chowają się zaraz za mną. Parkowanie tyłem było by problemowe ale od tego są akustyczne czujniki cofania REWELACJA!!!
ładne na zewnątrz i wewnątrz bardzo mi się podoba z reguły picup mają brzydkie wnętrza tutaj jest naprawdę ładnie NAVARA i L200 się kryją
klimatronik świetnie pracuje, szkoda tylko ze nie jest 2 strefowy
Mam 171 cm wzrostu więc mieszczę się wszędzie... Z przodu jest OK ale jest to 5 osobowy pickup więc pasażerowie z tyłu maja mało miejsca na nogi ale za to na pace mogę bardzo dużo załadować :)
wielkie autko więc duże opory powietrza przy szybkiej jeździe ale nie mam zastrzeżeń jest OK
No niestety tutaj mój automat + 2 tony auta pokazują rogi i minimalne spalanie jakie maiłem w trasie delikatnie traktując pedał gazu i prędkość max 130km/h uzyskałem 9 litrów, średnio mam 11 l. a jak szybko jeżdże albo zima po mieście to 13 l. łyknie spokojnie. Serwis nie jest tani ale autko jest na gwarancji więc trzeba płakać i płacić... ale zawsze to taniej niż audi czy mercedes
za takie pieniądze nie kupisz takiej fajnej terenówki z tak młodego rocznika dla mnie BARDZO BARDZO FAJNE AUTO
z drobiazgów denerwują mnie plastiki które troche skrzypią jak oprę lewe kolano o tapicerkę drzwi :/
28000 usterka automatycznej skrzyni biegów, wada fabryczna serwis w pełni przygotowany do akcji serwisowej 35000 zapchał się wilterek na jakimś zaworze przed turbiną, autko jedzie ale połowa koni zdechła :) zrobione na gwaranci ( [podobno najczęściej wystepująca usterka)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Xdi 141KM 104kW [l/100km]

11,2