Ocena kierowcy - Ssangyong Kyron II

alfik, 15 lat temu
Silnik 2.0 Xdi 141KM 104kW
Rok produkcji 2007
Ssangyong Kyron II 2.0 Xdi 141KM 104kW od 2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : W Alfie miałem czterotłoczkowe brembo z tarczami 330x33 (wielkie) i wrażenie pewności hamowania było znacznie gorsze niż tu, przy cięższym aucie z mniejszymi hamulcami.
Jestem bardzo zadowolony, przestronne, mocne auto, dobre na trasę, a i nie zawielkie w mieście (krótsze od aut typu Passat, Mondeo), duży kufer, wygodna jazda i zdolność do jazdy po złych asfaltach i drogach nieutwardzonych, dokładnie to czego chciałem
Dobry do spokojnej jazdy, a i rozpędzić też się może. Robi się głośny przy intensywnym przyśpieszaniu, podczas równej jazdy prawie go nie słychać.
Automat pasuje mi znakomicie, umie wykorzystac moment obrotowy silnika, nie zmienia biegów nerwowo, gładki, może mógł by szybciej załączać jedynkę po N.
Właściwie dobrany - wydaje się trochę twardy, ale na dziurach wszystko pochłania, nie dobija, w terenie pracuje. Dopiero na długich ostro pokonywanych skrętach (typu małe rondo dookoła) przechyla się. Ba bardzo nierównych drogach pojawia się nerwowość, ale ogólnie nie gorzej niż w kompaktach.
Przez tylną szybę niewiele, ale przód, boki, lusterka - super, a światła sa ponadprzeciętne.
Mimo braku osiowej regulacji jest mi wygodnie, na dłuższej trasie lepiej niż w służbowym Passacie, jednak miejsce pasażera z braku regulacji wysokości nie jest tak dobre. Przyciski trochę porozrzucane - np regulacje potrzebne w terenie (ESP, HDC, napęd) w trzech różnych miejscach, światła p. mgielne - przód na dżwigience, tył klawiszem...
Klimatyzacja wymaga ustawienia na wyższe wartości niż w innych autach (np. na 27 zamiast 23), ale działa dobrze, wbrew innej zamieszczonej ty opinii, można puścić powietrze na samą szybę.
Dużo miejsca
Silnik głośny przy przyśpieszaniu, powietrze zaczyna szumieć powyżej 130, czyli dla mnie nigdy :)
Około 9-10 l - na duże auto z automatem nieźle, a tak ogólnie to dużo
Trudno znaleźć konkurencję
Awaria kluczyka unieruchomiła samochód - naprawiłem sam scyzorykiem na podstawie telefonicznych rad serwisu (chip immobilizera wyskoczył ze swojego miejsca w kluczyku, pewnie w wyniku upadku)
Nic, ale to 4000km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Xdi 141KM 104kW [l/100km]